Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wskazały na wyższe otwarcie w poniedziałek po tym, jak kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że opuści swoje stanowisko pod koniec kadencji w 2021 roku. Według doniesień Merkel ustąpi również w grudniu jako liderka Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU). Merkel od 2000 roku jest przewodniczącą Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej a od 2005 kanclerzem Niemiec.

Tymczasem Moskwa oświadczyła, że Rosja i USA przygotowują się do zbliżającego się spotkania prezydentów Władimira Putina i Donalda Trumpa. Rónież o godzinie 13:30 poznamy istotne dane – budżet Wielkiej Brytanii.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed otwarciem 1.10%. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq +1.37%, natomiast Dow Jones Industrial +0.69%.

Główne europejskie indeksy również na czerwono: niemiecki DAX z wynikiem +1.92%, francuski CAC40 +1.33%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 +1.40%.

DAX

DAX wykonał dokładnie ruch z analizy, czyli scenariusz re-testu dołków wytworzonych po godzinie 8:30 oraz dalsza kontynuacja wzrostów. Również – prócz samego scenariusza zrealizował się pogląd re-testu strefy 11.400 tak więc mamy podwójny powód do satysfakcji z analizy. Aktualnie oczekuje się zejścia indeksu w okolice dziennego R1 – choć dane mocno wspomagając rosnący wykres. Jeśli indeks dotrze do R1, dalsze pozycje typu long powinny szukać wejścia właśnie z tych okolic, z celem nowego dziennego high.

wykres DAX M5 29.10.2018 (2)
DAX M5 29.10.2018

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny wygląda dziś na chęć dalszej kontynuacji wzrostów. Poziomem docelowym na dzisiejszą sesję jest poziom dziennego oporu R2, podczas gdy jeszcze na chwilę przed wejściem US czeka się na korektę w okolice ostatniego dołka. Scenariusz wzrostowy będzie aktywny tak długo, jak długo nie zostaną przerwane dzisiejsze dołki z wczesnych godzin handlowych – widocznych z zaznaczenia na wykresie.

wykres nasdaq m5 29.10.2018
nasdaq m5 29.10.2018

GBPUSD

Wykres funta do dolara w tym momencie nie wykazuje szczególnego kierunku. Na chwilę obecną – jeśli chcieć rozegrać scenariusz wzrostowy, który jest bardzo prawdopodobny, warto, aby wpierw para wykonała choć niewielką korektę – by następnie móc złapać momentum wzrostowe jeśli poziom S1 obroni wykres wskazując możliwość dalszych wzrostów na parze. Jeśli jednak para nie wykażę chęci korekty – wówczas można próbować pozycje typu long po przekroczeniu średniej widocznej na wykresie (SMA50 – M5) z niewielkim SL (15 pips) do zysku około 35 – 40 pips na pozycję.

wykres gbpusd m5 29.10.2018
gbpusd m5 29.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here