Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wskazują na niższy początek podczas piątkowej sesji po tym, jak Rezerwa Federalna zdecydowała się utrzymać kluczową stopę procentową na niezmienionym poziomie od 2% do 2,25%. Obserwatorzy rynku zareagowali jednak na sugestię ze strony FEDu, że ci wznowią politykę zacieśniania polityki pieniężnej w przyszłości z “dalszym stopniowym wzrostem”.

Również amerykański bank centralny powiedział wczoraj, że amerykańska “aktywność gospodarcza rośnie w silnym tempie” i zauważył spadek bezrobocia. Jeśli chodzi o dane makro – dziś o godzinie 14:30 pojawią się istotne informacje dotyczące wskaźnika PPI dla Stanów Zjednoczonych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Niemiecki rynek odegrał wzorowo dzisiejszy scenariusz z analizy pisanej koło godziny 08:30, gdzie oczekiwaliśmy testu poziomu 11.420/412 czyli widocznej zielonej przerywanej linii – następnie podejście do góry. Choć pełen scenariusz nie został finalnie zrealizowany – to podwójny dołek z ponownego re-testu poziomu daje okazję na resztę sesji – oczywiście wzrostową. Celem dla pozycji long jest dziś osiągnięcie poziomu 11.545, czyli okolice dziennego pivota. Negacją scenariusza i zmianą budowanej sekwencji będzie przekroczenie poziomu 11.420/410.

WYKRES DAX M5 09.11.2018
DAX M5 09.11.2018

Nasdaq

We wczorajszej analizie oczekiwane było dalsze podejście ku górze, jednak zaznaczane również, że jeśli indeks przekroczy poziom dziennego pivota lub sekwencji wynikającej z przejścia powyżej ostatnich szczytów – indeks będzie miał wymowę pro-spadkową. Tak też się stało – a na dzisiejszą sesję oczekiwany ruch to re-test poziomu 1740 i następnie rozstrzygnięcie czy wykres będzie miał siłę do dalszej wspinaczy, z poziomem docelowym na strefie dziennego oporu R1, czy widoczna będzie kontynuacja spadków z celem dziennego wsparcia S3. Oczekiwany poziom powinien dać jeden z dwóch setupów, dlatego warto go obserwować.

WYKRES NASDAQ M15 09.11.2018
NASDAQ M15 09.11.2018

GBPUSD

Na dzisiejszą sesję para GBPUSD powinna odwiedzić poziomy dziennego pivota – po tym, co zbudowała podczas porannych godzin sesji. Charakterystyczne odreagowanie po ówczesnym teście niższych poziomów, oraz re-test poziomu S1 sprawia wrażenie, że dalsze odreagowanie na około 40 – 60 pipsów jest bardzo prawdopodobne, a to pokryłoby się idealnie z dzisiejszym poziomem dziennego pivota lub bliskich okolic poziomu R1. Istotne w schemacie wzrostom jest tylko, aby wykres nie znalazł się ponownie poniżej pomarańczowej linii przerywanej.

WYKRES GBPUSD M5 09.11.2018
GBPUSD M5 09.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here