Naga MarketsPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Wall Street przed otwarciem utrzymuje się na poziomach bliskich zeru po podjęciu przez Fed decyzji o zwiększeniu docelowego przedziału stóp procentowych z 2% do 2,5%, co spowodowało niepokojącą reakcję prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Przydent USA twierdził wczoraj, że USA “świetnie sobie radzą” jako kraj i że Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe właśnie z tego powodu. Dodał również, że nie jest z tego faktu zadowolony i że wolałby spłacić dług lub “zrobić inne rzeczy” m.in stworzyć więcej miejsc pracy, niż podnosić stopy i średnioterminowo na tym tracić.

Również wczoraj przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że w ten sposób chce utrzymać silną gospodarkę państwa. Powell podkreślił również znaczenie uczciwego handlu na arenie międzynarodowej oraz dla samej gospodarki USA, podczas gdy prezydent Trump wyraził obawy dotyczące stylu negocjacyjnego Kanady.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Indeks S&P 500 Futures dziś z wynikiem +0.09% dochodząc do poziomu 2,913.50. Technologiczny Nasdaq +0.24%, natomiast Dow Jones płasko, zyskując+0.02%.

Francuski CAC40 dziś -0,07% natomiast niemiecki DAX futures po serii mocnego zamieszania na sesji +0.21% znajdując się finalnie na poziomie 12,356. Europejski indeks Euro Stoxx 50 z wynikiem +0.17% dochodząc do poziomu 3,416.

DAX

Dzisiejsza sesja z porannej analizy wykonała swój cel dla pozycji krótkich TP1. Aktualnie widać, że presja popytowa dała się we znaki i wykres pokonał dziennego PV negując dalsze scenariusze pro-spadkowe na dzisiejszą sesję. W tym momencie, na wejście amerykańskiej sesji oczekuje się jeden z poniższych setupów. Istotne poziomy na sesję amerykańską to poziom 12.320 oraz 12.380.

DAX – wykres m5

Nasdaq

Od dzisiejszej sesji na indeksach amerykańskich nie oczekuje się wiele. Po wczorajszym informacjach dotyczących FED’u oraz dalszych planów politycznych dotyczących handlu międzynarodowego widać wyraźną niepewność na wykresach. Dlatego dziś skupienie odbędzie się wokół najbliższych poziomów s/r oraz PV. Jeśli sentyment na indeksie do momentu wejścia amerykańskiego rynku się utrzyma, wówczas poziom 7670 wydaje się jedynie formalnością. W przypadku braku utrzymania powyżej PV, obniżka do poziomu 7585 oraz następnie rozegranie dalszego sentymentu rynku.

NASDAQ – wykres m30

Sp500

Główny indeks SP500 / US100 wyrysował dziś istotne dla dalszej sesji intra wsparcie na poziomie 2908, które nie powinno zostać dziś drastycznie przełamane. Jeśli dojdzie do kolejnego testu wsparcia, warto zwrócić uwagę, czy wolumen nie pokaże chęci dalszej obrony strefy. Jeśli tak, wówczas wyklaruje się ciekawy setup pro-long z zasięgiem nawet górnych poziomów oporowych dla dzisiejsze sesji intraday, R1 – 2929. Tymczasem do sesji handlowej USA brakuje 1,5h.

SP500 – wykres m15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here