Naga MarketsPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Rynki w Stanach Zjednoczonych notowane są dziś stosunkowo płasko przed istotnymi danymi, które są dziś w centrum uwagi inwestorów z całego świata. W dniu dzisiejszym zaplanowana na godzinę 20:00 jest oficjalna deklaracja Rady Polityki Pieniężnej FED w stosunku do dalszej polityki stóp procentowych w USA. Ponadto inwestorzy nadal przyglądają się uwagom prezydenta USA, Donalda Trumpa, który występuje przed Zgromadzeniem Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych. Trump we wczorajszych wypowiedziach mocno wyeksponował swoje stanowisko, w którym skrytykował Iran i Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) za “manipulowanie” cenami ropy.

Przypomnijmy, że ostatnie spotkanie OPEC nie przyniosło zaskoczeń. Producenci ropy nie zdecydowali się na ponadplanowe zwiększenie produkcji, skupiając się przede wszystkim na realizacji czerwcowych porozumień.

Z danych makro na sesję USA zaplanowane są informacje dotyczące sprzedaży nowych nieruchomości o 16:00, oraz Zapasy ropy naftowej o godzinie 16:30. Następnie, dopiero o godzinie 20:00 zaplanowana jest konferencja wraz z decyzją stóp procentowych FOMC.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Indeks S&P 500 Futures dziś -0,16%, technologiczny Nasdaq +0,19% oscylując na poziomie 7,613 natomiast Dow Jones +0,16% dochodząc do poziomu 26,567. Francuski CAC40 dziś najsilniejszym europejskim indeksem z wynikiem +0,68%, niemiecki DAX futures -0,19% a Euro Stoxx 50 z wynikiem +0,23 dochodząc do poziomu 3,412.

DAX

Szybki przegląd przed sesją amerykańską pokazuje utworzone wsparcie intraday na poziomie ostatniego dołka z rana, przy cenie 12.325/30. Będzie to kluczowy poziom dla sesji amerykańskiej. Warto również zaznaczyć, że mimo całkiem słabych obrotów na dzisiejszej sesji dołki próbują być bronione. Sesja odbywa się poniżej dziennego poziomu PV. Jeśli sesja do momentu wejścia właściwego rynku US utrzyma się powyżej zaznaczonego wsparcia, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo dalszej wędrówki na północ nawet do poziomów 12.407 gdzie znajduje się dzienny opór R1.

Nasdaq

Amerykański gigant technologiczny, Nasdaq oscyluje dziś pomiędzy dziennymi poziomami R2 a R1. Na wykresie M5 cena znajduje się aktualnie poniżej standardowej średnie 50 okresowej dla sesji intra, dlatego dopiero po przebiciu SMA50 można będzie mówić o powrocie indeksu do wzrostów. Na chwilkę obecną wykres robi korektę nocnych wzrostów, robiąc miejsce dla ewentualnych wzrostów na rozpoczęciu sesji. Najważniejszym poziomem oporowym będzie dzisiejszy poziom R2, wsparcia zaś poziom otwarcia nocnego, 7595 który jest obecnie mocnym wsparciem dla sesji intraday.

Sp500

Amerykański SP500 / US500 podobnie jak Nasdaq oscyluje dziś przy górnej granicy dziennego oporu intraday, R1. Przewiduje się dojście do dziennego PV na poziomie 2923 oraz dalsze rozegranie sesji po reakcji na poziom. Jeśli pozycje długie mają dziś szanse, to z pewnością po ówczesnym re-teście poziomu. Przełamanie poziomu dziennego PV powinno wywołać klasyczną obniżkę do poziomu 2916 gdzie znajduje się pierwsze wsparcie intra wyznaczone za pomocą pivota S1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, AUD/NZD, CAD/JPY
Następny artykułFunt szterling traci po doniesieniach Barniera ws. Brexitu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here