Naga MarketsPre-market jest istotnym okresem szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” zazwyczaj odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Kontrakty futures na główne indeksy w Stanach Zjednoczonych wskazują na dodatnie otwarcie we wtorek, po tym, jak prezydent USA Donald Trump ogłosił zawarcie umowy handlowej z Koreą Południową i stwierdził, że nowe spotkanie z Koreą Północną odbędzie się “dość szybko“.

Rynek zdaje się trawić również informacje wpływające przed rozpoczęciem sesji w USA odnośnie dzisiejszego i jutrzejszego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Inwestorzy będą również bacznie obserwować dzisiejsze zgromadzenie ONZ, gdzie Prezydent Donald Trump ma pochwalić postęp dyplomatyczny dokonany w Korei Północnej i odnieść się do eskalacji sytuacji z Iranem i Syrią. Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych jest głównym organem debatującym i kształtującym politykę ONZ. W dniu dzisiejszym oczekuje się również, że Japonia przeprowadzi rozmowy handlowe z USA.

Z danych makro na sesję USA zaplanowany jest jedynie wrześniowy wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board o godzinie 16:00 stanowiący średnią wagę informacyjną.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Indeks S&P 500 Futures aktualnie zdobywa +0.20% dochodząc do poziomu 2,932.20. Dow Jones zyskuje +0.24%, natomiast technologiczny Nasdaq bardzo płasko przed sesją, +0.15 znajdując się na poziomie 7,598. Europejski DAX +0.30%, CAC 40 +0.23%, Euro Stoxx 50 natomiast +0.41% dochodząc do poziomu 3,407.

NASDAQ +0,15%
SP500 +0,23%

Tymczasem niemiecki DAX dotarł do dziennego poziomu R1, skąd jak wskazywaliśmy w analizie intraday może zacząć głębszą korektę dla dzisiejszej sesji.

DAX +0,30%


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here