Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Dziś kontrakty terminowe na główne indeksy w Stanach Zjednoczonych wskazują na wyższe otwarcie, odrabiając nieco straty z poprzedniego dnia. Dziś już po wejściu sesji amerykańskiej zaplanowane są dane ekonomiczne sprzedaży krajowej, które powinny być istotne dla inwestorów z USA. Dziś swoje wyniki finansowe opublikują m.in: Procter and Gamble Co. (P&G) oraz Schlumberger Ltd. -największe na świecie przedsiębiorstwo zajmujące się usługami związanymi z obsługą pól naftowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W międzyczasie komisja powołana do zbadania śledztwa w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku ma zakończyć dziś działania podając ostateczne wyniki dochodzenia.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem na zielono +0.23%, technologiczny Nasdaq +0.11% a Dow Jones Industrial +0.14%.

Główne europejskie indeksy: niemiecki DAX z wynikiem +0.10% po wczorajszym mocnym spadku, Europejski indeks Euro Stoxx 50 -0.09% a francuski CAC40 -0.20%.

DAX

Niemiecki indeks przełamał dziś poziom 11.500 zapowiadany w analizie jako kluczowy – jednak zaraz po przejściu strefy pojawił się popyt wznosząc wykres ponad 70 punktów do poziomów neutralnych. Trudno na chwilę obecną stwierdzić, czy popyt będzie w stanie w dalszym ciągu utrzymać wykres powyżej poziomu dzisiejszego dołka lub poziomu 11.500, jednak warto dziś obserwować wolumen oraz sekwencję, która na chwilę obecną istotna jest na poziomie 11.535. Jeśli wykres znajdzie się ponownie poniżej tej strefy możliwe będzie ponowne zejście w okolice dołka. Utrzymanie zaś powinno dać ruch pod poziom dzisiejszego pivota, na poziomie 11.593 oraz dalszej kontynuacji aż do poziomów 11.650.

wykres DAX M5 19.10.2018
DAX M5 19.10.2018

Nasdaq

Na amerykańskim indeksie technologicznym jeszcze przed właściwą sesją US jesteśmy po re-teście strefy otwarcia dnia na indeksie. Aktualnie wykres pokonuje poziom dziennego PV sprawiając wrażenie chęci kontynuacji wzrostów do poziomu dziennego R1. Jeśli do tego dojdzie następnym oczekiwanym ruchem będzie korekta oraz dalsze rozstrzygnięcie – powrót do punktu 7140 czy kontynuacja wzrostów z wybiciem pierwszego dziennego oporu intraday.

wykres nasdaq M15 19.10.2018
nasdaq M15 19.10.2018

GBPUSD

Na dzisiejszą sesję z kontraktem na parę GBPUSD oczekuje się dalszych wzrostów, jeśli tylko dzisiejszy dołek nie zostanie zanegowany. Cel dla dzisiejszych wzrostów to potencjał dziennego oporu intaday R1. Stanowiłoby to potencjał wzrostowy na poziomie około 75-80 pipsów od aktualnej ceny. Warto zwrócić uwagę również, czy w bliskich okolicach dołka jeśli doszłoby do re-testu – pojawi się wolumen wskazujący na dalsze podejście.

wykres GBPUSD M5 19.10.2018
GBPUSD M5 19.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Słabe euro i funt wspierają umacnianie USD
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 19.10.2018
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here