Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Dziś kontrakty terminowe na główne indeksy w Stanach Zjednoczonych wskazują na płaskie otwarcie na sesji właściwej USA. Powodem jest niepewność co do publikacji wyników kwartalnych takich gigantów jak: PayPal, American Express, Philip Morris czy Blackstone Group. Dodatkowo inwestorzy obserwować będą dzisiejsze spotkanie europejskich przywódców w Brukseli. Na spotkaniu oczekuje się dalszych informacji dotyczących możliwości przedłużenia okresy przejściowego w związku z Brexitem od premier Theresy May.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo coraz większą uwagę przyciąga rynek azjatycki, stojący w obliczu wyzwania starając się utrzymać stabilność finansową w warunkach spowolnienia wzrostu gospodarczego, wojny handlowej z Ameryką i rosnących stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem nieznacznie na zielono +0.02% znajdując się na poziomie 2,809.00 punktów. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq -0.44% natomiast Dow Jones Industrial nieco poniżej poziomu 25,672 co przekłada się na spadek -0.28% podczas dzisiejszej sesji.

Główne europejskie indeksy: Francuski CAC40 -0.07%, niemiecki DAX z wynikiem -0.03% znajdując się na poziomie 11,733 natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 -0.27% dochodząc do poziomu 3,234.00.

DAX

Niemiecki indeks wykonał podwójne ruch, którego oczekiwaliśmy z porannej analizy indeksu. To sprawia, że dzień jest wybitnie dobry pod względem zrealizowanych setupów o czym informowałem na grupie zamieszczając wejścia. W tej chwili patrząc na siłę w rozumieniu utrzymywania wykresu przed spadkami – każde kolejne przejście dziennego pivota sprawia, że ryzyko wybicia czerwonego poziomu Resistance II jest coraz większe. Mimo wszystko jednak – tak długo jak długo wykres tworzy sekwencje wskazujące na zejście wykresu – jak np. te zaznaczone na wykresie zieloną linią, tak długo trend powinien być respektowany do finalnego wybicia newralgicznego punktu.  Jeśli sentyment zostanie utrzymany, wówczas celem będzie dzienne S1 i niżej. Z kolei wybicie, kolejnym atakiem na czerwoną linię z poziomu 11.780.

wykres DAX M1 18.10.2018
DAX M1 18.10.2018

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny z perspektywy ostatnich kilku sesji aż prosi się o korektę do poziomów dziennego wsparcia S2. Na chwilę obecną ciężko jednak stwierdzić czy taka się odbędzie – wiadomo jednak, że poziom S2 powinien zostać mocno broniony jeśli do korekty by doszło a wzrosty chciałby zostać utrzymane. Poziom ten stanowi sekwencję dla dalszych wzrostów na indeksie.
Jeśli chodzi o możliwość wystąpienia ruchu w górę, wówczas dobrze, aby indeks doszedł choć do poziomów S1 i tamte rejony powinny służyć do zbierania pozycji z niewielkim SL’em. Również – już po wejściu właściwej sesji US przekroczenie pivota dziennego będzie wskazywać na chęć re-testu poziomu R1.

wykres NASDAQ M5 18.10.2018
NASDAQ M5 18.10.2018

GBPUSD

Wykres funta w ostatnich dniach przechodzi głębszą korektę a wszystko za sprawą dotarcia do strefy oporowej z interwału H4/D1. Na dzisiejszą sesję oczekuje się niewielkiego odrobienia strat na walucie, a okolice dziennego poziomu R2 wydają się dobrym poziomem do choć częściowego ich odrobienia. Jednak aby zachować taki scenariusz, poziom dzisiejszego dołka nie może być ponownie naruszony – a poziom S2 przełamany. Jeśli do tego dojdzie, wówczas nastąpi negacja dalszego ewentualnego scenariusza wzrostowego i na celowniku pojawi się poziom 1.3015 (CFD).

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here