Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych wskazują na niższe otwarcie podczas poniedziałkowej sesji, podczas gdy indeks Dow Jones zdaje się bardziej tracić spośród reszty indeksów. Powodem ostatnich spadków większości rynków są m.in kolejne kroki wobec wojny handlowej na linii USA – Chiny oraz napięć między USA i Arabią Saudyjską w związku z zaginięciem saudyjskiego dziennikarza Jamala Khashoggi.

Te artykuły również Cię zainteresują
W miniony weekend Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump obiecał wymierzyć “surową karę”, jeśli Arabia Saudyjska stoi za zniknięciem dziennikarza Washington Post Jamala Khashoggi, który zaginął 2 października po wejściu do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule. Arabia Saudyjska zareagowała dziś, odrzucając wszelkie zarzuty ze strony USA i obiecała jednocześnie “większe działania” w związku z poszukiwaniami.

Również w dniu dzisiejszym amerykańska spółka świadcząca usługi finansowe Bank of America ogłosiła, że jej rozwodniony zysk na akcję (EPS) w trzecim kwartale 2018 roku wyniósł 0,66 USD, co oznacza 43% wzrost w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym. Dochód netto banku wzrósł o 32% rocznie, osiągając w tym samym kwartale poziom 7,2 mld USD

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem na czerowo -0.45% znajdując się na poziomie 2,756.50. Kontrakty na technologicznego giganta Nasdaq -0.92%, natomiast Dow Jones Industrial nieco poniżej poziomu 25,235.00 co przekłada się na -0.46% podczas dzisiejszej sesji.

Główne europejskie indeksy – Francuski CAC40 -0.30%, niemiecki DAX z wynikiem -0.30% znajdując się na poziomie 11,532.00, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 -0.15% dochodząc do poziomu 3,185.00.

DAX

Wykres niemieckiego indeksu DAX podąża idealnie wobec dzisiejszej odprawy porannej oraz wobec dalszej analizy. Nic dodać, nic ująć. Co prawda ruch ku górze spodziewany był z nieco niższego poziomu, jednak finalnie zejście po godzinie 9:40 dało wejść zgodnie z zakładanym kierunkiem. Na dalszą część sesji oczekuje się raczej korekty wzrostu, jednak jeśli rynki amerykańskie będą wykazywać większą chęć podążania na północ – wówczas maksymalny zasięg dla sesji amerykańskiej dla niemieckiego indeksu zostanie podwyższony do poziomu 11.660. Na chwilę obecną jednak z poziomów dziennego pivota powinna odbyć się korekta a jeśli ta przerwie SMA50 dla wykresu M5, wówczas można spodziewać się realizacji rozrysowanego z rana scenariusza.

wykres DAX M5 15.10.2018 (2)
DAX M5 15.10.2018

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny tworzy pozytywną strukturę rynkową, a przełamanie dziennego poziomu pivota znajdującego się na poziomie 7135 powinno wywołać dalszy ruch ku górze w rejony strefy dziennego oporu R1. Dla wykresu na dzisiejszą sesję wsparcie stanowi wyrysowany pin-bar z perspektywy interwału M15 – co pokrywa się z linią trendu, otrzymaną od dwóch ostatnich sesji handlowych. Jeśli zostanie ten poziom wyłamany, wówczas poziom S2 powinien być formalnością.

wykres nasdaq M15 15.10.2018
nasdaq M15 15.10.2018

GBPUSD

Ostatnie trzy analizy z poprzednich sesji wypadły znakomicie. Prawdopodobieństwo na wystąpienie innego scenariusza niż zakładam – w tym momencie rośnie, jednak setup na dzisiejszą sesję jest banalny – i bardzo prawdopodobny. Na parze oczekuje się korekty przed wejściem właściwej sesji amerykańskiej, którą wykorzystać będzie można w zależności od reakcji na zaznaczony poziom, będący dla dzisiejszej sesji wsparciem – kontynuacji wzrostów do poziomu dziennego oporu R1, z niewielkim stop lossem, bądź kontynuacji spadków. Na dziś oczekiwane są jednak dalsze wzrosty – pytanie, czy wykres da się dołączyć do rozrysowanego schematu dojścia do R1.

Wykres GBPUSD M5 15.10.2018
GBPUSD M5 15.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTether: silny spadek kontrowersyjnej kryptowaluty
Następny artykułIrlandzka granica punktem spornym pomiędzy UE i UK
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here