Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Kontrakty futures na amerykańskie indeksy giełdowe przed rozpoczęciem sesji odrabiają straty. Dziś amerykański gigant usług finansowych JPMorgan Chase ogłosił wyniki kwartalne podmiotu wskazując, że przychody w III-kwartale wzrosły o ponad 5% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku do 27,8 mld USD, natomiast zysk na akcję wzrósł o 33%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem w Indonezji odbyło się trzydzieste ósme posiedzenie Międzynarodowego Komitetu Walutowego i Finansowego (IMFC), w trakcie którego oświadczenie wydał prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w którym stwierdził, iż pomimo pewnego spowolnienia po silnym wzroście w 2017 r. gospodarka strefy euro nadal rozwija się dobrze. Na spotkaniu również wypowiadał się sekretarz skarbu USA Steve Mnuchin, który stwierdził, że jest zaniepokojony osłabieniem chińskiej waluty oraz, że fundamenty amerykańskiej gospodarki amerykańskiej są silne, a ostatnia korekta na rynku jest naturalna.

Dziś zaplanowane są również dane o godzinie 14:30 oraz 16:00 z rynku USA.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem na zielono +0.76% znajdując się na poziomie 2,773.00. Technologiczny gigant Nasdaq szybko odrabia straty z wynikiem +1.47%, natomiast Dow Jones Industrial nieco poniżej jednego procenta zysku, +0.96%.

Główne europejskie indeksy również podążają z zyskami, choć już w wolniejszym tempie. Francuski CAC40 +0.76%, niemiecki DAX odrabiając wczorajsze straty +0.98% znajdując się na poziomie 11,599.50, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 +0.87% dochodząc do poziomu 3,213.00.

DAX

Podczas dzisiejszej analizy wskazywaliśmy na obniżkę wykresu co stanowiło część setupu oczekiwanego na dzisiejszą sesję handlową na niemieckim indeksie. W analizie wskazywałem: “Dlatego dziś jednym z lepszych setupów możliwych do rozegrania byłby ten zaznaczony zielonymi strzałkami. Innymi słowy jeszcze re-test poziomu dziennego pivota lub bliskich jego okolic. (…) Celami dla pozycji long jest znany nam poziom i zarazem ciągle ten sam – 11.800. Stanowi to sekwencję z ostatniego mocnego urwania, a więc dość istotny poziom z perspektywy handlu intraday“. W dalszym ciągu setup może zostać tak rozegrany i tego oczekuje się od dzisiejszej sesji. Aktualnie znajdujemy się na interwale M5 powyżej sygnalnej SMA200 pierwszy raz od dwóch sesji.

wykres DAX M5 12.10.2018
DAX M5 12.10.2018

Nasdaq

Technologiczny indeks odrabia również straty najmocniej z amerykańskich indeksów. Podczas dzisiejszej sesji scenariusz jest stosunkowo podobny do indeksu europejskiego, czyli możliwy re-test poziomu dziennego pivota na poziomie 7026 i dalsza wspinaczka w stronę dobicia R1 oraz wejście w strefę pomiędzy R1 a R2 do poziomów 7200 / 7220. Na dziś pivot stanowi również obronę wykresu przed ewentualnymi spadkami, jeśli poziom zostanie naruszony, oczekuje się dalszej kontynuacji spadków.

wykres nasdaq M15 12.10.2018
nasdaq M15 12.10.2018

GBPUSD

Podczas ostatnich analiz pre-marketowych dla waluty GBPUSD cele wychodziły świetnie, realizowały scenariusze zgodnie z założeniem. Na dziś oczekuje się od pary nieco większej korekty do poziomu (po cenach futures!) S2. Warto pamiętać, że ceny CFD różnią się od tych z kontraktów futures, dlatego zalecane jest porównanie cen wykresu. Średnioterminowy cel dla pary (po cenach CFD) jest na poziomie 1,3298 jednak w dniu dzisiejszym dobrze, jakby dobyła się wspominana korekta. Wówczas byłoby dobre miejsce do ko;lejnej próby long z powyższym średnioterminowym celem.

wykres GBPUSD M5 12.10.2018
GBPUSD M5 12.10.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here