Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy na Wall Street oscylują dziś blisko zera, przygotowując się pod otwarcie rynku przed właściwą sesją w amerykańskim premarkecie. Dziś w centrum uwagi informacje o ostrej krytyce amerykańskiej Rezerwy Federalnej przez prezydenta Donalda Trumpa. Jak wyjaśniał podczas wypowiedzi, gospodarka amerykańska “nie ma problemu z inflacją”, dlatego przejście na podnoszenie stóp procentowych “jest całkowicie niepotrzebne”. Zdaniem prezydenta USA – Fed jest zbyt szybki z zacieśnieniem polityki pieniężnej w tym momencie, kiedy gospodarka widzi “rekordowe” odczyty danych makroekonomicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem napływają słabe dane z Wielkiej Brytanii – Najnowsze dane ONS wskazują, że brytyjskie PKB wyniosło 0,0% we wrześniu, wobec średnich prognoz ekonomistów na poziomie 0,1% i 0,3% osiągniętych w sierpniu.

Na froncie politycznym z kolei, Nikki Haley rezygnuje z funkcji ambasadora ONZ. Dotychczasowa ambasador poinformowała o decyzji Biały Dom, jednak dokładny czas jej oficjalnej rezygnacji nie jest jeszcze znany. Przed przyjęciem stanowiska ambasadora ONZ, Haley pełniła funkcję gubernatora Południowej Karoliny.

Na dziś zaplanowano jeszcze dane wskaźnika PPI Stanów Zjednoczonych o godzinie 14:30.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dow Jones Industrial dziś z wynikiem +0.02% dochodząc do poziomu 26,472. Indeks S&P 500 Futures osiąga wynik -0.08% a technologiczny gigant Nasdaq również na niewielkiej stracie -0.10% oscylując przy poziomie 7,387.0 punktów.

Główne europejskie indeksy – Niemieckie kontrakty indeks DAX Futures -0.33% dochodząc do poziomu 11,907.50. Francuski CAC40 -0.54% Europejski indeks Euro Stoxx 50 -0.12%.

DAX

Indeks inwestorów z Frankfurtu przebiega dziś konsolidacyjne, nie wypełniając żadnej z pożądanych struktur na dzisiejszą sesję. Jednak mimo to, udało się z kilkoma dobrymi wejściami na stosunkowo niskim ryzyku, pisząc o nich na grupie TCS. Dalsza część sesji mocno zależy od struktury amerykańskich giełd, jednak te wyglądają na możliwy powrót pod wzrosty, więc oczekuje się na sesji amerykańskiej pierwszych reakcji popytowych również na europejskie indeksy giełdowe. Celem dla pozycji długich będzie zatem ten sam poziom prezentowany na dzisiejszej analizie DAX, czyli poziomie 12.035. Reszta poziomów z analizy nadal aktualna, jeśli wykres nadal będzie znajdywał się wokół dziennego PV.

wykres DAX M5 10.10.2018 (3)
DAX M5 10.10.2018

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny – jak już zostało wspomniane powyżej – z perspektywy najbliższych dni tworzy okazję do krótkoterminowego odbicia ku górze. Co prawda sygnał dopiero zaczyna się tworzyć, jednak można w ciągu najbliższych sesji mieć to już na uwadze. Jeśli pierwsze podejścia miałby się odbyć już dzisiaj, wówczas poziomami docelowymi byłyby strefy 7440 oraz 7500. Również na te poziomy przypadają poziomy R1 oraz bliskie okolice poziomu R2. Najdogodniejszym scenariuszem było zejście wykresu jeszcze przed wejściem sesji o godzinie 15:30 w okolice zaznaczonego wsparcia cenowego, bliskiego poziomowi dziennego S1.

WYKRES NASDAQ M15 10.10.2018
NASDAQ M15 10.10.2018

GBPUSD

Wczorajsza analiza funta przed sesją US sprawdziła się idealnie. Pisaliśmy o możliwości re-testu poziomu, które wówczas było stosunkowo blisko i które dawało potencjalnie największy risc ratio dla pozycji długich oraz o możliwym wyjściu pod poziomy dziennego PV. Jak widzimy, wykres podszedł pod poziom R2 zaliczając z nawiązką poziom docelowy.

Wykres GBPUSD M5 10.10.2018
GBPUSD M5 10.10.2018

Na dziś oczekuje się ponownego re-testu poziomu dziennego PV oraz następnie dalszej wspinaczki ku górze, z możliwością zaliczenia poziomu R2. Brak jednak jednoznacznego sygnału jak wczoraj na chwile obecną, dlatego trzeba skupić się na poziomach pivotów dostępnych na powyższym wykresie.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWojna handlowa USA-Chiny. Co dalej z parą USD/CNY?
Następny artykułDanske Bank: Cel 10.50 na parze EUR/SEK
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here