Naga MarketsPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Kontrakty futures na amerykańskie indeksy tracą przed tym, jak inwestorzy i obserwatorzy rynku oczekują najważniejszych danych z miesiąca – raportu Non Farm Payroll (NFP). Oczekiwania największych instytucji finansowych nie są do końca zgodne, lecz większość z nich oczekuje nieco słabszych wyników oscylujących wokół poziomu 180k, co przekłada się na sporą niepewność na rynku. Dane zostaną opublikowane po wejściu pre-marketu i na godzinę przed właściwym rynkiem amerykańskim.

Te artykuły również Cię zainteresują
W międzyczasie inwestorzy zapoznali się również z wczorajszymi uwagami wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a w Instytucie Hudsona, w których stwierdził, że Chiny próbują wpłynąć na firmy amerykańskie, aby stanęły po stronie Pekinu w trwającym sporze handlowym z Waszyngtonem.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures traci dziś -0.15% znajdując się na poziomie 2,905.80. Technologiczny gigant Nasdaq również na czerwono z wynikiem -0.32% natomiast Dow Jones Industrial -0.11%.

Główne europejskie indeksy – Francuski CAC40 -0.34%, niemiecki DAX futures -0.51% natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 -0.29% znajdując się na poziomie 3,350.

DAX

Niemiecki idneks 30 największych spółek dziś po nerwowych zejściach – przełamując poziom 12.180 oznaczony dziś na bardzo ważny kontynuował spadek do poziomu 12.125 gdzie finalnie – póki co – został obroniony. Na chwilę obecną indeks ma przed sobą istotny opór, czyli poziom skąd wykres zaczął raptownie spadać – 12.180. Dalsza część sesji w bardzo dużym stopniu zależy od danych, które poznamy za ok półtorej godziny, jednak co wiadomo na chwilę obecną to fakt, że wymowa co do pierwszej części handlu europejskiego jest negatywna. Poziom 12.180 powinien być zatem wykorzystany do dalszego dołączania do pozycji krótkich, po ówcześnie wygenerowanym sygnale. Dopiero przekroczenie tego poziomu może zmienić sentyment na dalszą część sesji.

Nasdaq

Podobna sytuacja jest na amerykańskim indeksie spółek technologicznych – zaprezentowane scenariusze na sesję amerykańską zdają się dość racjonalnie podchodzić do tematu utrzymania obecnej sekwencji spadkowej i próby dołączenia do pozycji short z celami utworzonego wczoraj dołka 7460. Dopiero pokonanie poziomu dziennego R1 mogłoby zmienić sentyment na wzrostowy, póki co jednak oczekuje się korekty i dalszej kontynuacji spadków na indeksie.

Sp500

Sytuacja na głównym amerykańskim indeksie różni się nieco od wykresu Nasadaq w kontekście odległości do istotnych poziomów oporowych. Obecnie indeks znajduje się w bliskich okolicach pierwszego z nich, czyli poziomu 2918 – następny, dwukrotnie potwierdzony znajduje się na poziomie bliskim okolic dziennego oporu R1. Wręcz pokrywające się poziomu stanowią na dzisiejszą sesję ewentualny i maksymalny zasięg dla pozycji długich, po czym oczekuje się powrotu do spadków. Celem dla pozycji krótkich jest również utworzony w dniu wczorajszym dołek oraz poziom dziennego wsparcia S1.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak rozegrać dzisiejsze payrolls na dolarze?
Następny artykułGetBack z ponad miliardem złotych straty w I poł 2018 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here