Naga MarketsPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Rynki na Wall Street tracą przed oficjalnym otwarciem. Wpływają na to m.in wczorajsze dane z rynku ropy naftowej, które okazały się miażdżąco wyższe, niż zwiastowały to prognozy wobec zapasów surowca. Obserwatorzy rynku skupią się dziś również na zbliżającym się przemówieniu członka Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej -Randala Quarles oraz na dzisiejszym przemówienia jednego z członków EBC.

Na froncie z kolei politycznym sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że jest wielkim optymistą co do zbliżających się rozmów z Pjongjangiem, podczas gdy Korea Północna stwierdziła, że sankcje nałożone przez Waszyngton powodują dużą nieufność i nie wiadomo, czy jakiekolwiek dalsze porozumienia nastąpią.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem spadkowo, zaliczając -0.70% i dochodząc do poziomu 2,919. Technologiczny gigant Nasdaq -0.33% a rekordowy ostatnimi czasy Dow Jones Industrial na najmniejszej stracie -0.11%.

Główne europejskie indeksy nieco lepiej. Francuski CAC40 -0.61%, niemiecki DAX odrabiając straty z rana na wyniku -0.14%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 -0.67% dochodząc do poziomu 3,376.00.

DAX

Przegląd niemieckiego indeksu na dzisiejszej sesji to czysta przyjemność. Jak pisałem na grupie – pierwsze zejście w dniu dzisiejszym i pojawiający się potęży wolumen nie był jeszcze sygnałem wzrostowym / popytowym! Nie był to jeszcze stopping wolume a złapanie zleceń typu SL.Widoczne było to po formie budowania wolumenu, który nie stanowił jednego dużego zlecenia, lecz pękające zlecenia obronne. Dopiero drugie złapanie wykresu z dużym obrotem stanowiło klasyczny sygnał popytowy, który postanowiłem wykorzystać.

Aktualnie dla dalszych wzrostów ostatnią linią obroty na godzinę 13:00 jest ostatni potwierdzony dołek z poziomu 12.217 i tak długo jak długo nie zostanie przerwany – dalsze wzrosty są możliwe nawet do poziomu 12.370. Tam szacuje zakończenie handlu sesji europejskiej.

DAX – M1

Nasdaq

Technologiczny indeks wygląda dziś na idealne nadbicie dołka podczas sesji europejskiej i możliwość wyjścia wykresu pod poziomu pierwszego progu oporowego dla dzisiejszej sesji wyznaczonych z klasycznych poziomów dziennego PV R1. Zatem poziom 7700 jest dziś na celowniku. Scenariusz jest aktywny tak długo, jak długo nie nastąpi ponowna próba nadbicia dołka z poziomu około 7605/7600.

Nasdaq – M30

Sp500

Podobnie jak w przypadku Nasdaq – amerykański główny indeks SP500 również ma szanse na wzrosty, lecz nie większe niż poziom dzisiejszego poziomu dziennego PV. Wykres znajduje się po odbiciu od poziomu S2 – jak wiadomo najsilniejsze z pozimów pivotowych poziomu S2 / R2 potrafią mocno bronić strefy, dlatego ponowne przejście poziomu zaneguje dalsze wzrosty. Póki co jednak na celowniku poziom 2933/2935.

SP500 – M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here