Naga MarketsPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Kontrakty terminowe na indeksy w Stanach Zjednoczonych wskazują na wyższe otwarcie na środowy handel sesji amerykańskiej po tym, jak inwestorzy trawą nadchodzące wystąpienia szefów Rezerwy Federalnej, które odbędą się w późniejszej części dnia. Z uwagi na wysyp danych bezpośrednio już na sesji amerykańskiej, obserwatorzy rynku zdają się wyczekiwać na sygnały płynące z publikacji po godzinie 15:45. Wśród głównych tematów podczas dzisiejszej sesji nadal pozostaje temat nowej umowy USA Meksyk Kanada (USMCA).

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem z wynikiem +0.29%, nieznacznie odrabiając wczorajsze straty, technologiczny Nasdaq +0.29% rosnąc do poziomu 7,680.5, natomiast Dow Jones Industrial po osiągnięciu rekordowych szczytów zdaje się nadal nie odpuszczać z wynikiem +0.29%.

Francuski CAC40 +1.21%, natomiast Europejski indeks Euro Stoxx 50 +1.03%. Niemiecki indeks DAX jest dziś zamknięty z powodu święta Zjednoczenia Niemiec.

Nasdaq

Dziś amerykańskie rynki zdają się odrabiać wczorajszą niepewność i zakończenie sesji na stosunkowo niskich poziomach. Choć ruch póki co wykonuje się podczas sesji europejskiej, a do właściwej sesji amerykańskiej mamy jeszcze godzinę – pozytywny sentyment zdaje się nie odpuszczać. Dlatego na dzisiejszą sesje oczekuje się przebicia niewielkiej sekwencji utworzonej przez wczorajszy szczyt odraz przedwczorajszy moment impulsu spadkowego. Poziom 7720 będzie dziś pierwszym celem dla pozycji długich. Aby móc to rozegrać, najlepiej, aby indeks zszedł raz jeszcze w okolice dziennego PV na poziomie 7667.

Nasdaq – M30

Sp500

Główny indeks SP500 / US100 tak, jak wczoraj wyglądał silniej, niż technologiczny Nasadaq – i co oczywiście się sprawdziło, tak dziś umiejscowienie na wykresie sprawia wrażenie bardziej dojścia do strefy oporowej, która powinna być wykorzystana przez inwestorów do próby wykonania korekty na indeksie. Podwójny szczyt, który może utworzyć się po dojściu ceny do dziennego oporu R2 może zostać wykorzystany do próby odreagowania wykresu. Warto zatem obserwować, czy w rejonach poziomu 2942 nie występują sygnały pro-shortowe. Wybicie poziomu 2946 negowałoby ewentualny scenariusz spadkowy.

Celem dla pozycji krókich, które mogłby się rozwinąć, na dzisiejszą sesję to poziomy 2929 oraz 2922.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here