Naga MarketsPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Inwestorzy we wtorek zdają się bardzo ostrożni, mając obawy co do aktualnej sytuacji rządu Włoch oraz ich dalszych decyzji gospodarczych – na rynku trawiły się informacje o włoskim planie budżetowym, krytykowanym przez Unię Europejską. Pod wpływem tych obaw, większość czasu sesji europejskiej rynki oscylują na niewielkim minusie czekając co dalej. Również wczorajsza informacja na temat zawartej umowy przez administrację w Waszyngtonie z Meksykiem i Kanadą w celu reorganizacji trójstronnego systemu wolnego handlu dała okazję technologicznemu indeksowi – Nasdaq znaleźć się na rekordowym poziomie 7728 punktów.

Dziś w centrum uwagi staje dalszy spór handlowy z Chinami. Rzeczniczka Hua Chunying powiedziała w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin, że obie strony początkowo zgodziły się “co do zasady” na przeprowadzenie drugiej rundy rozmów w sprawie bezpieczeństwa, jednak “Stany Zjednoczone niedawno wyraziły chęć odroczenia tego dialogu“. Amerykański urzędnik z Waszyngtonu potwierdził w niedzielę, że spotkanie zostało odwołane, chociaż nie powiedział, czy było to związane z eskalującym sporem handlowym, czy też chińską działalność wojskową.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś przed oficjalnym otwarciem z wynikiem -0.30%, technologiczny Nasdaq -0.28% spadając do poziomu 7,653.00 natomiast Dow Jones Industrial -0.27% oscylując przy poziomie 26,605.

Francuski CAC40 -1.40%, natomiast niemiecki DAX futures mocno trzymający się w stosunku do reszty indeksów -0.44% podchodząc pod poziom 12,244.50. Europejski indeks Euro Stoxx 50 z wynikiem -0.48%.

DAX

Dzisiejszy dotychczasowy przebieg sesji niczym większym nie zaskakuje. Re-test povito od dołu natychmiast spycha wykres poniżej strefy, czyli poziomu S1. Następnie wykres buduje wsparcie jednak negatywny sentyment na rynkach jest odczuwalny, dlatego nie spodziewam się dalszych mocnych podjazdów. Jeśli wykres będzie w stanie utrzymać się jeszcze do sesji amerykańskiej, przewidywane setupy są jak poniżej. W każdym z dalszych scenariuszy nie spodziewam się mocniejszego podejścia do góry.

DAX – M5

Nasdaq

Wczorajsze wybicie rekordowych szczytów na technologicznym Nasdaqu było nie lada wyczynem, choć w poprzedniej analizie pre-marketu wskazywałem na dokładnie taki scenariusz. Na dziś nie oczekuje się już podobnych wzrostów, a poziomy z czwartku będą dla wykresu istotne z perspektywy s/r lvls. Na dziś szacuje się maksymalny poziom 7685 dla wzrostów i 7580 dla ewentualnych spadków.

Nasdaq – M30

Sp500

Główny indeks SP500 / US100 wygląda dziś nieco lepiej niż powyższy Nasdaq. Zdaje się, jakby Sp500 miało na dziś wyższe targety, nawet w okolice 2915, czyli nieco ponad dziennym poziomem PV. Natomiast newralgicznym punktem dla wzrostów będzie poziom utworzonego dołka. Przerwanie go zaneguje dalsze możliwe wzrosty, a więc powinien stanowić najgłębszy SL dla ew. pozycji długich.

SP500 – M5

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here