Naga MarketsPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Wall Street przed otwarciem wskazują na otwarcie głównych indeksów na zielono – głównie wobec przełomu w negocjacjach między Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem i Kanadą. Dotychczasowa umowa znana pod nazwą NAFTA przeobraża się w porozumienie US-Mexico-Canada Agreement (USMCA), które powoduje nagłe osłabienie dolara amerykańskiego na korzyść dolara kanadyjskiego. Porozumienie swoją uwagę skupia głównie na imporcie samochodów, handlu cyfrowym oraz rynku mleczarskim. Inwestorzy również skupiają się na spółce Tesla, która w piątek zanotowała gigantyczną stratę jak dla pojedynczej sesji. Dziś oczekuje się wyższego otwarcia cen akcji spółki.

Dziś zaplanowanych w kalendarzu makro na sesję amerykańską danych nie ma wiele. O godz. 15 usłyszymy uzupełniające przemówcie członka FOMC, o 15:45 poznamy dane dotyczące wskaźnika PMI dla przemysłu oraz już o godzinie 16:00 wskaźnik indeksu ISM  dla przemysłu.

Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główny amerykański indeks S&P 500 Futures dziś z wynikiem +0.86% dochodząc do poziomu 2,937.00 punktów, technologiczny Nasdaq zyskuje dziś +0.55% oscylując na poziomie 7,711 natomiast Dow Jones Industrial znajduje się przed otwarciem na poziomie 26,685 zyskując +0.68%.

Francuski CAC40 +0,52%, natomiast niemiecki DAX futures zgodnie z planem i poranną analizą zyskuje +0.68% dochodząc do poziomu 12,302. Europejski indeks Euro Stoxx 50 z wynikiem +0.53% dochodząc do poziomu 3,402.

DAX

Zgodnie z dzisiejszą analizą dnia na niemiecki indeks 30 największych spółek – indeks zyskuje i nie dogrywa luki podczas porannych godzin handlu. Co więcej, wykres dochodzi do pierwszego targetu dla pozycji długich i wykonuje korektę około 35 punktową. Na chwilę obecną widoczne są wytworzone poziomy s/r podczas dotychczasowego przebiegu sesji – dlatego wokół tych poziomów będziemy skupiać się podczas dalszego rozwoju sesji. Z zaznaczonych setupów najbardziej prawdopodobnym wydaje się scenariusz 2, jednak do sesji właściwej mamy jeszcze prawie 1,5h, dlatego warto zapisać i obserwować wszystkie zaznaczone poziomy.

DAX – wykres M1 – możliwe scenariusze

Nasdaq

Jeśli chodzi o technologiczny indeks Nasdaq – sytuacja wydaje się w miarę klarowna. Wytworzone na podstawie ostatnich czterech sesji poziomy s/r będą dziś odgrywać również kluczową rolę jak w przypadku powyższej analizy indeksu niemieckiego. Dla sesji intraday oczekuję osłabienia kursu na samo wejście, natomiast dalszego odreagowania ku górze w pierwszych minutach handlu właściwej sesji.

Nasdaq – M30, możliwa kontynuacja wzrostów

Sp500

Główny indeks SP500 / US100 osiąga dziś mocne wzrosty – jeszcze przed rozpoczęciem pre-marketu sesji amerykańskiej. Ciekawy układ wzrostowy raczej nie wskazuje dziś na mocne korekty, choć skupiłbym się na podbieranie pozycji długich dopiero w okolicach bliskich poziomu dziennego R1. Stosunek risc ratio przemawia raczej za spadkami, aczkolwiek trend budowany jeszcze przed właściwą sesją zdaje się póki co nie odpuszczać. Maksymalny spadek dla dzisiejszej sesji raczej nie powinien przekroczyć zasięgu dziennego S1 a dzienny PV na poziomie 2919 może stworzyć kolejną okazję do analizy wykresu pod względem możliwych wzrostów.

Sp500 – wykres M15, budowa pozytywnej struktury

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here