Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Na początku tygodnia główne indeksy europejskie notowane są mieszanie – kiedy rosną kolejne obawy w stosunkach międzynarodowych pomiędzy USA a UE. Jak donoszą miedia, Francja ostrzegła w ostatnim czasie, że jest gotowa złożyć skargę do Światowej Organizacji Handlu (WTO), jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na taryfę celną na importowane towary.

Tymczasem ropa naftowa przecenia się po ówczesnych wzrostach do poziomów bliskich strefy 60 dolarów za baryłkę –  w związku z obawami dotyczącymi wpływu wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami na światowy popyt po opublikowaniu gorszych niż oczekiwano danych eksportowych z Chin.

W międzyczasie widmo zbliżających się wyborów w Wielkiej Brytanii odciska swoje piętno na wykresie brytyjskiej waluty wobec amerykańskiego dolara czy też polskiego złotego. Staje się on przez to najbardziej zmienną walutą wśród najważniejszego koszyka, atakując sześciomiesięczne maksima w zestawieniu z dolarem amerykańskim (GBPUSD) w miarę zbliżania się wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii i rozpoczynania przez partie ostatnich dni kampanii przed głosowaniem 12 grudnia.

Dziś jedynymi informacjami, na które oczekują inwestorzy to dane z Kanady o godzinie 14:15 oraz 14:30.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAx podczas dzisiejszej sesji nie zrobił nic, co warte byłoby opisania. W tym momencie nadal oczekuje się wypełnienia porannej struktury, która opisywana była w PSV przed godziną 08:00. Oczekiwane poziomy na dalsze sesje to strefy 13.190 – 13.240 pkt.

wykres DAX H1 09.12.2019 2
DAX H1 09.12.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks nadal wygląda, jakby chciał podtrzymać obecną strukturę wzrostową. Nic w tym momencie nie wskazuje, aby ta mogła zostać przełamana, jednak warto zwrócić uwagę na oznaczone poniżej poziomy. Obecnie szacuje się poziom 8420/25 jako poziomy docelowe, jeśli dzisiejsze wejście rynku US utrzyma obecne wsparcie na poziomie 8380 pkt.

wykres Nasdaq M15 09.12.2019
Nasdaq M15 09.12.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.nasdaqConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here