Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Handel na głównych indeksach giełdowych na sesji przedrynkowej USA odbywa się na pozytywnym terytorium. Główni obserwatorzy rynkowi skupiają się dziś na udostępnionym protokole z marcowego spotkania Rezerwy Federalnej USA, dotyczącego dalszego kreowania polityki monetarnej kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem jak donoszą media – Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) skorygowała swoją prognozę globalnego wzrostu gospodarczego na 2019 r. Obecna prognoza zakłada nieco mniejszy wzrost, na poziomie 3,2 procent, zgodnie z miesięcznym raportem organizacji na temat rynku naftowego.

Jednocześnie niemiecka kanclerz, Angela Merkel oświadczyła podczas dzisiejszej sesji, że Wielka Brytania może uzyskać dłuższe przedłużenie terminu Brexitu pod pewnymi warunkami. Kanclerz powiedziała m.in iż, podczas tego przedłużenia instytucje europejskie wraz z brytyjskimi muszą działać bez zakłóceń, odnosząc się m.in. do prac Parlamentu Europejskiego.

A z frontu danych oczekiwane godziny na dziś to przede wszystkim: 14:30 gdzie poznamy  Bazowy wskaźnik CPI dla USA oraz kiedy odbędzie się konferencja prasowa Europejskiego Banku Centralnego. Następnie w centrum zainteresowania będą godziny 16:30 oraz 20:00, gdzie przemawiać będzie FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszego porannego handlu na indeksie, szansa na dalsze spadki maleje, podczas gdy indeks zatrzymał się na omawianej z porannej analizy strefie. Mimo to jednak – jeśli wierzyć, że dalsza jej część zostanie wypełniona poniższy wykres nadal obrazuje potencjalne miejsca obrotu wykresu w sentyment negatywny oraz z potencjalnymi celami dla pozycji krótkich na dalszą część sesji.

wykres DAX M5 10.04.2019
DAX M5 10.04.2019

Nasdaq

Amerykańskie indeksy nieco odstają od europejskiej euforii, jednak nadal pozostają na dość silnych poziomach. W tym momencie oczekiwania względem dalszej sesji handlowej na NASDAQ są w pierwszym etapie pro-spadkowe, gdzie indeks ma sporą szansę na wykonanie głębszej korekty nawet do poziomów 7585, następnie gdzie strona popytowa może wykres wznieść pod poziomy określone na strefie 7616 punktów. Warto przyjrzeć się wykresowi z interwału czasowego M5, oraz określić prawdopodobieństwo tego typu scenariusza.

wykres NASDAQ M5 10.04.2019
NASDAQ M5 10.04.2019

GBP/USD

Podczas środowej sesji handlowej na rynkach walutowych – para GBP/USD neguje wcześniejsze sygnały spadkowe popadając w konsolidację pomiędzy poziomami 1,32000 a 1,30160. W tym przypadku nie ma mowy o dalszych spadkach bądź wzrostach do momentu, w którym para GBP/USD nie przełamie obecnej passy. Mimo to jednak, zakres tak szerokiej konsolidacji daje inwestorom intraday okazję do handlu – a w pierwszym momencie oczekuje się dalszych wzrostów na test górnego poziomu ograniczenia – dokładnie jak zostało to przedstawione na poniżej załączonym wykresie.

WYKRES GBPUSD H4 10.24.2019
GBPUSD H4 10.24.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here