Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Brak danych na dzisiejszą sesję może nadal pozostawić główne pary oraz indeksy bez większych zmian
  • Główne indeksy giełdowe popadają konsolidację oczekując wejścia amerykańskiej sesji

Główne newsy przed wejściem sesji USA

Główne rynki podczas sesji europejskiej nie wykazują konkretnej tendencji – wchodząc w konsolidacje i zmniejszając swoje obroty do bardzo niskich poziomów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podają niemieckie media – minister gospodarki tego kraju, Peter Altmaier oświadczył dziś, że rząd rozważy udzielenie pomocy państwa na rzecz przewoźnika Lufthansy AG, gdy linia lotnicza złoży o nią wniosek i zostaną ujawnione dalsze szczegóły postępowania firmy. Minister dodał również, że Niemcy chcą, aby ich znaczące w skali światowej przedsiębiorstwa pozostały na wysokim poziomie, kiedy pandemia wirusa ustąpi.

Pozostając w temacie niemieckich spółek – Grupa Volkswagena ogłosiła dziś, że wznowiła produkcję w swoim zakładzie w Wolfsburgu, ponieważ Niemcy złagodziły ograniczenia dotyczące zamykania zakładów. Największy niemiecki producent samochodów potwierdził, że Golf będzie pierwszym pojazdem, który będzie produkowany ze zwiększającym się zaangażowaniem z z 10% do 15% mocy produkcyjnych na początku, w celu zwiększenia go o około 40% w nadchodzących tygodniach.

Dane na dzisiejszą sesję to jedynie zakupy zagranicznych papierów wartościowych z kanady o godzinie 14:30.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas poniedziałkowej sesji handlowej nie wykonuje specjalnie ciekawych ruchów. Wydaje się, że ruch do samej godziny 15:30 może oscylować w dokładnie tej samej strefie co obecnie. Warto jednak zwrócić uwagę na typowy shake out z poziomy 10.520 – które jeśli zostanie przełamane – może spowodować ruch pokrywający braki w notowaniu do zakresu 10.460. Jedynie takie zejście dawałoby też ciekawe miejsce do próby re-akumulacji z opisywanej już projekcji n niemiecki rynek. Z kwestii stricte intraday jednak ponowna obrona 10.520 może wygenerować ruch wzrostowy z celem dziennego R2.

wykres DAX M1 27.04.2020
DAX M1 27.04.2020

Nasdaq

Amerykański rynek NQ zdaje się popaść w podobną konsolidację co niemiecki rynek – z tą uwagą, że presja testu poziomów jest odmienna. Niemiecki rynek testował głębiej dolne ograniczenia a w przypadku amerykańskiego indeks widoczny jest test oraz próba ataku górnych ograniczeń. Zdaje się, że na wejściu rynku amerykańskiego możemy zobaczyć przyatakowanie zakresu 8950 punktów. Dobrze jednak, aby rynek zanim wystartuje zszedł jeszcze do okolic 8837 punktów.

wykres NQ M5 27.04.2020
NQ M5 27.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here