Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Indeksy podbijają ponownie pod górne ograniczenia
  • Istotniejsze dane to głównie godz. 

Wiadomości przed wejściem USA

Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego Luis de Guindos powiedział dziś, że spodziewa się, iż gospodarka strefy euro odbije się “znacząco” w drugiej połowie roku, choć wyniki w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku mogą nie sprostać szacunkom. “To musi być rok ożywienia, ze znacznym odsetkiem zaszczepionej populacji” – zaznaczył podczas wydarzenia online.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych oraz Europie rosły w czwartek we wczesnych godzinach handlu po tym, jak przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wczoraj powiedział, że stymulacja będzie potrzebna do czasu zakończenia pandemii koronawirusa.

Z innego frontu: prezydent USA Joe Biden rozmawiał ze swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinpingiem po raz pierwszy od objęcia Białego Domu. W swojej pierwszej od wyboru na prezydenta rozmowie z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem prezydent-elekt USA Joe Biden podkreślił swoje obawy dotyczące “przymusowych i nieuczciwych” praktyk gospodarczych Chin, działań wobec Hongkongu, a także łamania praw człowieka w Xinjiangu, które przed objęciem urzędu Biden nazwał ludobójstwem.

Capitalcom

Dane na dziś:

Dane 11.02.2021
Dane 11.02.2021

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

“Dziś zatem liczę na to, że rynek będzie kontynuował spadki. Najlepszym setupem dla mnie byłoby podejście do zakresu PK, ew. nieco wyższe strefy, gdzie przebiega średnia krocząca i ponowne szukanie albo dołożenia pozycji, albo spokojnego czekania z pozostałością swinga na dalszy rozwój sytuacji” – obecnie mamy test zakresu SMA. Dalej obserwacja jak zachowa się rynek, jednak na ten moment jeszcze mamy z interwału M1/M5 strukturę wzrostową / pozytywną więc warto uważać. Szansa na zejście w wersji bezpieczniejszej to przełamanie PK ponowne.

wykres DAX H1 11.02.2021 2
DAX H1 11.02.2021 2

Nasdaq

NQ podobnie jak i DAX – dociera do zakresu krytycznego i pytanie co dalej. Stymulacja w USA trwa w najlepsze, drukarki robią “brrrr” i nadal wszystko się kręci jak chomik w klatce. Dlatego warto uważać na dalszej części sesji i bezpiecznej będzie handlować po przełamaniu SMA pozycji krótkie. 

wykres Nq H1 11.02.2021
Nq H1 11.02.2021

Dzisiejsze poziomy PK: 11.02
R3 = 14.066
R2 = 13.923
R1 = 13.776
P.P = 13.635
S1 = 13.492
S2 = 13.352
S3 = 13.207

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here