Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Kontrakty terminowe na główne indeksy giełdowe podczas poniedziałkowej sesji handlowej notowane są na czerwono. Fundamentalnie inwestorzy nadal obawiają się o światową perspektywę gospodarczą, a akcje Stanów Zjednoczonych były przedmiotem obrotu głównie na bardzo płaskim wobec otwarcia poziomie. W zeszłym tygodniu Wall Street zakończył handel na czerwono, napędzany przez gorsze dane gospodarcze z całego świata.

Negatywny sentyment na rynkach europejskich również jest dostrzegalny, czego głównym powodem jest Wielka Brytania. Komisja Europejska stwierdziła w poniedziałek, że scenariusz Brexit bez debaty staje się “coraz bardziej prawdopodobny” w następstwie ostatnich wydarzeń związanych z porozumieniem w sprawie wycofania, zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym Komisji. Dodatkowo, podczas następnych godzin odbędzie się głosowanie w sprawie Theresy May, której odebrane może być prawo do dalszego decydowania ws. Brexitu.

Również dziś prezes Banku Rezerwy Federalnej Filadelfii, Patrick Harker stwierdził podczas swojej wypowiedzi, że Stany Zjednoczone zachowują pozytywne perspektywy gospodarcze i oraz – co najwyżej jedna podwyżka stawek powinna zostać przeprowadzona w 2019 r.

A z frontu danych na dziś oczekiwana jest dopiero godzina 21:30 oraz 22:45, gdzie na rynek wpłyną dane z Australii oraz Nowej Zelandii.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji pierwsza część handlu sprawdziła się dokładnie jak zostało to opisane podczas porannej analizy indeksu. Poranna analiza obejmowała w swoim zamiarze możliwość wygenerowania impulsu wzrostowego zaraz po otwarciu rynków o godzinie 09:00 lub w niedługim czasie po napłynięciu kapitału europejskich inwestorów. Plan został wykonany, mimo, że zabrakło kilka punktów d górnego ograniczenia pierwszego ruchu jaki miał zostać wykonany. W tym momencie jednak oczekuje się – pod wpływem tzw. wytworzonych sygnałów – realizacji jednego z poniższych scenariuszy. Wykres wyraźnie stworzył konsolidacje pomiędzy dwoma istotnymi poziomami cenowymi co sprawia, że wyrokowanie nie jest w tym momencie zasadne – trzeba rozgrywać to co rynek pokaże podczas dalszej sesji handlowej.

wykres DAX M1 25.03.2019
DAX M1 25.03.2019

Dzisiejsze wejścia to głównie wejścia z analizy oraz jedno podane na czacie telegram prowadzonej przeze mnie grupy Trading Club Szczecin. W wejściach zasadność była na pierwszym miejscu, gdzie oczekiwania zostały wypełnione. Warto nas obserwować.

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ podczas dzisiejszej sesji rośnie – jednak wcześniej odwiedził on poziomy wsparcia intraday w postaci S1 wyliczanego według dziennych pivotow intraday. W tym momencie zdaje się, że sentyment uległ poprawie od porannego zejścia i kolejnym celem jest poziom dziennego pivota intraday, który powinien zostać osiągnięty podczas kolejnych godzin handlowych. Klasyczne podejścia powinny być wypełnione w sposób przedstawiony na poniższym wykresie.

wykres Nasdaq m15 25.03.2019
Nasdaq m15 25.03.2019

GBP/USD

Wykres H1 pary funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara wskazuje, że dalsze podejścia na parze powinny osiągnąć poziomu przynajmniej 1,33080. Wcześniej jednak – świeżo wybity poziom oporowy powinien zostać przetestowany w ramach klasycznej korekty ostatnich wzrostów oraz na zasadzie testu popytu – potwierdzenia poziomu jako wsparcie. Jeśli do takiego testu dojdzie wówczas mówić się będzie o możliwości dalszych wzrostów z najbardziej racjonalnym stosunkiem zysku do ryzyka oraz poziomem docelowym dla pozycji długich na strefie 1,33080 / 1,33650.

wykres GBPUSD H1 25.03.2019
GBPUSD H1 25.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here