Naga Markets



Rynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsza sesja sprawia, że indeksu pikują, co widoczne jest wyraźnie nawet na giełdach amerykańskich mimo braku jeszcze właściwej sesji.

Tymczasem Chińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (CAAM) podało dziś, że sprzedaż aut w Chinach spadła o 18,7% w styczniu w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, co było nieco gorszym odczytem niż wcześniej oczekiwane – 18% przez stowarzyszenie.

A w międzyczasie Niemiecki instytut gospodarczy (DIW) opublikował swój miesięczny barometr gospodarczy, z którego wynika, że produkt krajowy brutto (PKB) Niemiec w 1. kwartale 2020 roku ma wzrosnąć w stosunku do ostatniego kwartału 2019 roku jedynie o 0,1%.

Z dalszych danych na dziś:

Dane 26.02.2020
Dane 26.02.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji schodzi zgodnie z zapowiedzią poniżej poziomu wsparcia oraz cofa spadki, ponownie znajdując się powyżej poziomu 12.630 punktów. Jest to tożsame z zajęciem pozycji długich z celem 12.900/960 punktów. Pozycje zabezpieczane będą po osiągnięciu 50 – 60 punktów, tak, aby kolejne zejście nie okazało się mocniejsze od poprzedniego. Wszystko to, co aktualnie jest przeze mnie robione opisane jest w dzisiejszym PSV tutaj. Po osiągnięciu strefy (jeśli rzecz jasna rynek da radę) odbędzie się obserwacja, czy pozycje krótkie nadal są zasadne zgodnie z porannym opisem.

wykres DAX D1 26.02.2020
DAX D1 26.02.2020

Nasdaq

Od amerykańskiego rynku w tym momencie jeszcze niewiele się wymaga – przed wejściem sesji po 15:30. Teraz dobrze, aby kurs ustabilizował się jeszcze w zakresie ostatniego sekwencyjnego dołka. Wówczas dopiero będzie można mówić o ewentualności dalszych wzrostów. Bądź co bądź – to własnie rynki USA teraz będą rządzić i mogą poprawić lub znacznie pogorszyć aktualną sytuację rynków. Warto jednak wyczekiwać sygnałów – bo jak widać dziś rynek dotarł ledwie do dziennego S1.

wykres Nasdaq M5 26.02.2020
Nasdaq M5 26.02.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here