Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Dziś główne indeksy giełdowe odrabiają część wczorajszego spadku, podczas gdy trwa Światowe Forum Ekonomicznego w Davos. Podczas dzisiejszego rozpoczęcia jedną z rzeczy omawianych w Szwajcarii była reforma Światowej Organizacji Handlu – którą omawiał m.in powiedział sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Steven Mnuchin.

Tymczasem prezes niemieckiego giganta Siemens, Joe Kaeser, powiedział dziś w Davos, że uważa, iż prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump będzie wspierał jego firmę w wysiłkach na rzecz zaangażowania się w projekty odbudowy Iraku i Syrii. To bardzo ważna informacja dla inwestorów i akcjonariuszy. Podkreślił on również, że rozmawiał z Trumpem na początku tygodnia i powiedział mu, że Siemens nie chce być wplątany w napięcia handlowe między USA i Unią Europejską, mimo że jego siedziba znajduje się w Europie.

Dziś o 13:34 inwestorzy poznają dane dot. decyzji w sprawie stóp procentowych EBC. To będzie klucz dzisiejszej sesji, podczas której jeszcze dowiemy się o zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych o 14:30 oraz o zapasach ropy naftowej o 17:00.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Dziś DAX póki co wykonuje to, co wspominane było podczas porannego przeglądu PSV. W nim mowa była m.in: ” A tymczasem dziś, na czwartkowej sesji handlowej oczekuje się kontynuacji tego ruchu. Dobrze byłoby jednak, gdyby rynek raczył wykonać korektę, choćby niewielką, aby móc dobrze dołączyć do dalszego ruchu – o ile taki będzie miał szansę się rozwinąć.” – w nawiązaniu do ruchu wczorajszego. Oczekuje się zatem z tych rejonów kolejną falę wyprzedaży – choć wszystko w rękach amerykańskich indeksów.

wykres DAX H1 23.01.2020 3
DAX H1 23.01.2020 3

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here