Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe rosną, w tym DAX osiągając poziom 13.280 punktów, po sprzyjających danych opublikowanych podczas porannych godzin handlu.

Tymczasem rynki poznały dane dla niemieckiej gospodarki, które jak się okazują – w listopadzie poprawiły się. Jak wynika z comiesięcznego badania przeprowadzonego przez Centrum Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW), nastroje gospodarcze wzrosły w tym miesiącu o 20,7 punktu, osiągając poziom -2,1 punktu.

W międzyczasie ceny ropy naftowej rosły, kiedy Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ma w późniejszej części dnia przemawiać. Inwestorzy oczekują, że wypowiedz amerykańskiego prezydenta da dalsze wskazówki co do rozwoju sytuacji pomiędzy USA a Chinami co wyraźnie wypłynąć może na dalsze kształtowanie się cen ropy.

Z danych na dzisiejszą sesje oczekuje się godziny 18:00, gdzie przemawiać będzie prezydent Donald Trump. Następnie godzina 19:00 przemówienie członka FOMC.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX wykonał dziś ponad 80 punktowe podejście po danych sprzyjających niemieckiej gospodarce. W tym momencie jednak indeks dociera do poziomów 13.280, które na dalszą sesję będą stanowić strefę oporu. Oczekuje się na dalsze sesji handlowej obniżenia notowań – wykonując zejście przynajmniej do poziomu 13.260 punktów. Jak wspominane było dziś podczas przeglądu PSV – trzeba być dziś ostrożnym z pozycjami krótkimi, dlatego wejście w tego typu schemat może mieć miejsce tylko w przypadku potwierdzenia negacji dalszych wzrostów (wybicie najbliższego dołka).

wykres DAX M5 12.11.2019
DAX M5 12.11.2019

Nasdaq

Amerykańskie rynki zdają się być w bardzo podobnej sytuacji – w której podczas sesji jeszcze rynku europejskiego utworzony został szczyt, który może być traktowany jako poziom oporu na dalsza sesję handlową. Celem dla indeksu może okazać się zatem poziom 8227 punktów. Poziom ten może zostać osiągnięty po wejściu sesji US.

wykres Nasdaq H1 12.11.2019
Nasdaq H1 12.11.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 12.11.2019 EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułBitcoin: Wolumen przewyższył szczyt z 2017 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here