Naga Markets


Byk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dzisiejsze kontrakty terminowe na główne indeksy światowe notowane są na czerwono, głównie za sprawą oczekiwania obserwatorów rynku co do oświadczenia FOMC, oraz wcześniej przemówienie członka EBC. Inwestorzy oczekują ostatniej decyzji w sprawie polityki pieniężnej ze strony Rezerwy Federalnej USA – a jak wiadomo, FED nie spodziewa się dziś podwyższenia kluczowych stóp procentowych.

Również w dniu dzisiejszym Komisja Europejska w swoich prognozach półrocznych  stwierdziła, że wzrost gospodarczy Włoch wyniesie w tym roku 1,1%, czyli o 0,4 punktu procentowego mniej niż przewidywano w poprzedniej prognozie. Jednak rząd kraju wyznaczył cel w wysokości 1,5% na 2019 rok, twierdząc, że ekspansja będzie wsparta kontrowersyjnym wzrostem wydatków.

Oczekuje się nadal rozwiązana umowy Wielkiej Brytanii z UE – podczas gdy duże instytucje finansowe widzą cień nadziei dla kursu funta szterlinga, szacując potencjalny wzrost nawet na 15 procent w ciągu 3 miesięcy od podpisania porozumienia ws. Brexitu.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Jak zostało rano powiedziane: “jeśli zaś strefa zostanie przełamana wówczas dwoma poziomami docelowymi będą dwa istotne dołki. Pierwszy z nich wynika z odwrócenia tendencji (11.530)i finalnego wybicia wczorajszych szczytów pod koniec sesji. Drugi zaś jako wczorajsze wsparcie na open.” – tak też się stało. Poziom pierwszy dla pozycji typu short został zrealizowany po ówczesnym przekroczeniu zaznaczonego poziomu na wykresie. W tyj chwili oczekuje się od indeksu wzrostów po przekroczeniu poziomu 11.560 do poziomów 11.600 oraz 11.635 lub dalszej kontynuacji spadków po wybiciu budowanego wsparcia z poziomu 11.540 z celem 11.520 / 11.500. Na dziś zasięgi są znacznie zaniżone, dlatego warto zwracać uwagę w jaki sposób rynki amerykańskie będą dziś reagować.

WYKRES DAX M5 08.11.2018
DAX M5 08.11.2018

Nasdaq

Wczorajszy ruch na indeksie amerykańskim Nasdaq idealnie wpisał się w analizę – robiąc wpierw korektę do poziomu R1 – następnie wybijając szczyt finalnie znajdując się na poziomie 7220. Na dziś oczekuje się od indeksu dalszych wzrostów z poziomem docelowym 7330. Wczorajszy poziom oporowy – widoczny na wykresie w postaci czerwonej linii przerywanej służy dziś za wsparcie intraday. Poziom ten nie powinien być przekroczony, jeśli indeks nadal chce utrzymać tendencję wzrostową.

Nasdaq m15 08.11.2018
Nasdaq m15 08.11.2018

GBPUSD

Dzisiejszy wykres GBPUSD jest odczytywany stosunkowo prosto: dzisiejsze wsparcie intraday, zaznaczone w postaci sekwencji przerywaną linią na wykresie stanowi istotny poziom, który jeśli zostanie przerwany – powinien wywołać ruch pod poziom dzisiejszego S3, czyli ostatniego wsparcia intraday. Jeśli zaś poziom utrzyma wykres powyżej, potencjał wzrostowy powinien sięgnąć pod poziom dzisiejszego R1 pokrywającego się z wczorajszym szczytem. Dziś oczekuje się wzmożonej zmienności przez dane zaplanowane na godzinę 20:00.

wykres GBPUSD M5 08.11.2018
GBPUSD M5 08.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here