Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki finansowe dziś notowane są w większości w bliskich okolicach zera. Mieszane notowania spowodowane są głównie dalszym oczekiwaniem inwestorów na publikacje raportów finansowych najważniejszych spółek. A w tym między innymi technologiczny gigant Apple, który przedstawi swoje wyniki po dzisiejszym zamknięciu giełdy. Przed dzwonkiem otwierającym sesję amerykańską, General Electric, Merck, Pfizer, General Motors, Mastercard i McDonald’s są wśród tych, które mają na celu aktualizację wyników.

Tymczasem Rezerwa Federalna (FED) rozpoczyna dziś również dwudniowe spotkanie w sprawie polityki pieniężnej. Oczekuje się, że bank centralny ponownie utrzyma stopy procentowe w USA.

A z frontu danych oczekiwana jest godzina 14:00 oraz 14:30, gdzie podane zostaną dane z Niemiec oraz USA i Kanady. Następnie istotnymi godzinami będą 15:00 oraz 15:30.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy rynek niemieckiego indeksu to konkretny brak obrotu oraz ruchu. Kilkadziesiąt punktów konsolidacji sprawia, że dopóki zmienność nie pojawi się na rynku zalecane jest wstrzymanie się od handlu tak, aby nie tracić na moment wystąpienia rynkowej anomalii. W kontekście dalszego handlu na indeksie oczekuje się kontynuacji założenia z porannej analizy tj. dotarcie do strefy 12.285 punktów.

WYKRES DAX M1 30.04.2019
DAX M1 30.04.2019

Nasdaq

Rynek amerykańskiego indeksu technologicznego zdaje się podczas dzisiejszej sesji handlowej próbować odrobić wczorajsze spadki – które spowodowane były rozczarowującymi wynikami spółek.  W tym momencie indeks zbliża się do najbliższego istotnego poziomu oporu – będącego na poziomie 7816 i z tego poziomu indeks powinien kontynuować spadki jeśli obecna tendencja chce zostać utrzymana.

wykres Nasdaq M15 30.04.2019
Nasdaq M15 30.04.2019

GBP/USD

Kurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas wtorkowej sesji wykazuje mocne tendencje wzrostowe. W tym momencie najbliższym poziomem, który będzie w stanie wyhamować obecne wzrosty zdaje się być dopiero strefa 1.30150. Dopiero z tego miejsca może zostać wystosowana korekta i oczekiwana będzie nawet do poziomu ponownego testu 1.29650. Bedzie to wówczas klasyczny test układu wspierającego dalsze wzrosty.

wykres GBPUSD H1 30.04.2019
GBPUSD H1 30.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFed boryka się z osiągnięciem celu inflacyjnego
Następny artykułRośnie niepokój w USA a Chiny zbliżają się do recesji
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here