Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś ponownie rynki w Stanach Zjednoczonych zostały zawieszone, podczas gdy Rezerwa Federalna po raz kolejny obniżyła stopę alarmową, gdy prezydent Donald Trump ogłosił stan wyjątkowy w kraju. Kraje europejskie, które zostały dotknięte przez wirusa wprowadziły blokady granic, ponieważ liczba zakażonych osób nadal rośnie.

Tymczasem gubernator Banku Japonii, Haruhiko Kuroda powiedział dziś, że bank centralny jest gotowy do dalszego łagodzenia polityki pieniężnej w razie potrzeby, ponieważ “bacznie obserwuje” wpływ koronawirusa na gospodarkę. Bank centralny zauważył, że jego zdaniem gospodarka wyjdzie z kryzysu “na prostą”.

A z dalszych danych na dziś:

wykres Dane 16.03.2020
Dane 16.03.2020

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji wygenerował błyskawiczne zejście realizując praktycznie cały plan w mniej niż godzinę. Z jeden strony to dobrze, jednak ciężko było rozegrać schemat. W tym momencie indeks dociera do poziomu 8430 punktów i wszystko wskazuje na to, że spadki mogą nadal się utrzymać. Dobrze jednak dyby indeks zdążył podbić do zakresu ostatniej widocznej sekwencji, wówczas wygenerowałby odpowiednie R:R, ponieważ obecnie dołączanie do pozycji krótkich na dołku nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasdaq

Amerykański indeks ponownie posiada zawieszone notowania, tak więc w tym momencie przewidzenia ruchu graniczy z cudem. Jedyne sensowne rozwiązanie przedstawione zostało poniżej, gdzie celem dla indeksu mógłby być poziom 7158 punktów.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here