Naga MarketsPre-Market: Rynki odrabiają poranne spadki. Nasdaq z celem dziennego R1Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się dla rynków pro-wzrostowo, co również podejmuje sesja europejska. Wyraźnie widać to zwłaszcza o rynkach amerykańskich, ale i europejskie indeksy nie dają za wygraną.

Z samego rana niemiecki koncern BMW Group ogłosił, że z powodu wybuchu koronawirusa dostarczył w pierwszym kwartale o 20,6% mniej pojazdów. W sumie w pierwszych trzech miesiącach tego roku koncern dostarczył klientom 477 111 pojazdów klasy premium BMW, MINI i Rolls-Royce’a. Firma dodała w raporcie, że do lutego wpływ pandemii doprowadził do znacznego spadku sprzedaży w Chinach. Do marca skutki pandemii stały się widoczne w danych dotyczących sprzedaży w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Jak podaje z kolei francuska grupa producentów samochodów PSA (właściciel marek Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall) nastąpiło podpisanie nowej pożyczki konsorcjalnej w wysokości 3 mld euro oprócz poprzednich 3 mld euro w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa finansowego. Dyrektor finansowy Philippe de Rovira, potwierdził, że początkowy termin spłaty pożyczki konsorcjalnej wynosi 12 miesięcy, z dwoma opcjonalnymi przedłużeniami o 3 miesiące.

Dziś brakuje istotniejszych danych na dalszą część sesji. Dziś jedynie godzina 16:05 będzie interesować inwestorów z kanady – gdzie podane zostanie badanie nastrojów biznesowych BoC.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX dziś popada w lekką stagnację – jednak rozmiar ruchu robi wrażenie. Na dziś PSV zakładało wzrosty jednak po wcześniejszym cofnięciu, aby móc się re-akumulować. Nadal podtrzymuję tę wersję zdarzeń – jednak rynek przed pullbackiem może osiągnąć – niestety jeszcze strefę pierwszą z wyznaczanych celów. Potem dopiero oczekiwać się będzie zejścia nawet do rejonów 9800 punktów.

wykres DAX M1 06.04.2020
DAX M1 06.04.2020

Nasdaq

Amerykański indeks NASDAQ dziś mocno rośnie patrząc na perspektywę zamknięcia piątkowych notowań a otwarcia dzisiejszego rynku. Zdaje się, że rynek przekraczając dzienne R2 nic sobie z tego nie zrobił. Dalsza sesja może popchać jeszcze rynek do zakresu 7900 skąd można będzie szukać pierwszych oznak pro-spadkowych na zasadzie klasycznej korekty. W tym momencie celem dla wykresu może okazać się nawet zakres 7750 punktów.

wykres NQ M5 06.04.2020
NQ M5 06.04.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here