Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe pokazały swój potencjał – czego nie można powiedzieć o reszcie walorów. Dow Jones Industrial Average wspiął się dziś ponad 350 punktów, po tym jak prezydent USA Donald Trump potwierdził, że spotka się z chińskim odpowiednikiem Xi Jinping w przyszłym tygodniu na szczycie G20.

Te artykuły również Cię zainteresują


Złoto zaczyna (fałszywie) lśnić?W międzyczasie inwestorzy oczekują, że członkowie Rezerwy Federalnej spotkają się na zaplanowanym spotkaniu politycznym, które rozpocznie się dzisiaj. Podczas gdy Fed nie spodziewa się obniżenia stóp procentowych w środę, rynki będą szukać sygnałów od prezesa Jaya Powella, jak bank centralny zareaguje na niską inflację.

Tymczasem dane z niemieckiego rynku okazały się dziś fatalne – ZEW, czyli jedne z najważniejszych odczytów okazały się być mocno sceptyczne. Odczyt sięgał -21 punktów podczas gdy planowany odczyt szacowany był na granice -5 punktów.

Dziś z danych nie oczekuje się więcej zaplanowanych publikacji, które miałby istotniejszy wpływ na rynki.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Podczas wtorkowej sesji wszystkie targety dla niemieckiego indeksu zostały wykonane. W pierwszej kolejności rynek zszedł do poziomu 11.980 – gdzie planowane zejście było określone w strefie 12.000 – 11966, następnie rynek pokonał poziom górnego ograniczenia na poziomie 12.117 i osiągnął target docelowy dla pozycji typu long na strefie 12.220 punktów. Tymczasem na dziś przy obecnym trendzie naprawdę ciężko będzie dołączyć do dalszych pozycji długich – które są planowane po aktualizacji poziomów. Na dziś planowane dojście indeksu to rejony 12.380 – 12.400 punktów.

wykres DAX H4 18.06.2019 2
DAX H4 18.06.2019 2

Nasdaq

Bardzo ciężko podczas dzisiejszej sesji będzie w dalszym ciągu rozgrywać wykres, ponieważ tak szybka i stanowcza reakcja amerykańskiego NASDAQ powoduje, że co prawda target dla pozycji długich jeszcze jest – jednak miejsce dołączenia nie jest w tym momencie zbyt ciekawe. Można oczywiście spróbować podeprzeć się typowym boxem re-akumulacyjnym, jeśli faktycznie poziom jego dolnego ograniczenia będzie nadal niewybity. Wówczas celem będzie poziom 77230 punktów czyli około 65 – 80 punktów a SL nie większy niż 15, w tym konkretnym przypadku.

wykres nasdaq m5 18.06.2019
nasdaq m5 18.06.2019

EUR/USD

W dalszym ciągu rynek EUR/USD bronił ostatnich dołków jednak ostatnie dane zmienił układ – o czym świadczy siła zejścia dlatego nie handlując przeciw trendowi w tym momencie jedyne słuszne podejście to handel do poziomu 1,11450 USD jeśli tylko obecne wsparcie zostanie wybite oraz potwierdzone. Zgodnie z tym co przedstawia wykres poniżej.

wykres EURUSD h1 18.06.2019
EURUSD h1 18.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here