Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne indeksy giełdowe pokazały swój potencjał – czego nie można powiedzieć o reszcie walorów. Dow Jones Industrial Average wspiął się dziś ponad 350 punktów, po tym jak prezydent USA Donald Trump potwierdził, że spotka się z chińskim odpowiednikiem Xi Jinping w przyszłym tygodniu na szczycie G20.

W międzyczasie inwestorzy oczekują, że członkowie Rezerwy Federalnej spotkają się na zaplanowanym spotkaniu politycznym, które rozpocznie się dzisiaj. Podczas gdy Fed nie spodziewa się obniżenia stóp procentowych w środę, rynki będą szukać sygnałów od prezesa Jaya Powella, jak bank centralny zareaguje na niską inflację.

Tymczasem dane z niemieckiego rynku okazały się dziś fatalne – ZEW, czyli jedne z najważniejszych odczytów okazały się być mocno sceptyczne. Odczyt sięgał -21 punktów podczas gdy planowany odczyt szacowany był na granice -5 punktów.

Dziś z danych nie oczekuje się więcej zaplanowanych publikacji, które miałby istotniejszy wpływ na rynki.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBP/USD

DAX

Podczas wtorkowej sesji wszystkie targety dla niemieckiego indeksu zostały wykonane. W pierwszej kolejności rynek zszedł do poziomu 11.980 – gdzie planowane zejście było określone w strefie 12.000 – 11966, następnie rynek pokonał poziom górnego ograniczenia na poziomie 12.117 i osiągnął target docelowy dla pozycji typu long na strefie 12.220 punktów. Tymczasem na dziś przy obecnym trendzie naprawdę ciężko będzie dołączyć do dalszych pozycji długich – które są planowane po aktualizacji poziomów. Na dziś planowane dojście indeksu to rejony 12.380 – 12.400 punktów.

wykres DAX H4 18.06.2019 2
DAX H4 18.06.2019 2

Nasdaq

Bardzo ciężko podczas dzisiejszej sesji będzie w dalszym ciągu rozgrywać wykres, ponieważ tak szybka i stanowcza reakcja amerykańskiego NASDAQ powoduje, że co prawda target dla pozycji długich jeszcze jest – jednak miejsce dołączenia nie jest w tym momencie zbyt ciekawe. Można oczywiście spróbować podeprzeć się typowym boxem re-akumulacyjnym, jeśli faktycznie poziom jego dolnego ograniczenia będzie nadal niewybity. Wówczas celem będzie poziom 77230 punktów czyli około 65 – 80 punktów a SL nie większy niż 15, w tym konkretnym przypadku.

wykres nasdaq m5 18.06.2019
nasdaq m5 18.06.2019

EUR/USD

W dalszym ciągu rynek EUR/USD bronił ostatnich dołków jednak ostatnie dane zmienił układ – o czym świadczy siła zejścia dlatego nie handlując przeciw trendowi w tym momencie jedyne słuszne podejście to handel do poziomu 1,11450 USD jeśli tylko obecne wsparcie zostanie wybite oraz potwierdzone. Zgodnie z tym co przedstawia wykres poniżej.

wykres EURUSD h1 18.06.2019
EURUSD h1 18.06.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara i rynki czekają na FED
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – rynek wycenia obniżkę stóp procentowych EBC
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here