Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Dziś główne indeksy giełdowe odzyskują spadku po porannym spadku notowań. Dane z Niemiec, które podane zostały po godzinie 11:00 napawają optymizmem – jak podano -nastroje gospodarcze w Niemczech wzrosły w styczniu i wyniosły 26,7 punktu. Centrum Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW) potwierdził również, że nastroje w strefie euro również się poprawiły, kiedy wynik wzrósł do 25,6 pkt. Ocena obecnej sytuacji w Niemczech poprawiła się o 4 pkt do -9,5 pkt w porównaniu do grudnia.

Tymczasem, jak podają media Londyn chce, aby przyszłe stosunki między Wielką Brytanią a Unią Europejską opierały się na “przyjaznej współpracy”, powiedział we wtorek rzecznik brytyjskiego premiera Borisa Johnsona. Rzecznik dodał, że Downing Street będzie dążyć do odwrócenia wszelkich zmian w umowie o odstąpieniu od umowy wniesionej przez Izbę Lordów.

A z danych na dzisiejszą sesję – inwestorzy będą oczekiwać godziny 16:20 z rynku Nowej Zelandii – Indeks cen GlobalDairyTrade.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX bronił dziś poziomu S2 – drugiego dziennego wsparcia intraday, wokół którego się otworzył. Aktualne notowania znajdują się wokół poziomu dziennego pivota intraday, który wraz ze wzrostem amerykańskiego rynku powinien zostać przekroczony. Celem na dalszą sesję jest strefa 13.560 – 13.580 punktów.

wykres DAX M1 21.01.2020 2
DAX M1 21.01.2020 2

Nasdaq

Amerykańskie rynki rosną po fali wyprzedaży podczas azjatyckiej sesji handlowej. W tym momencie do wejścia oficjalnej sesji USA brakuje jeszcze przeszło godziny, jednak już rynek w znacznym stopniu odbił do wytworzonego dołka. Obecnie oczekuje się utrzymania tego sentymentu oraz wzrostu w okolice strefy 9160 – 9180 punktów, jednak dobrze, aby wcześniej rynek jeszcze przetestował zakres wygenerowania aktualnego impulsu wzrostowego. Jeśli do tego dojdzie, wówczas R:R na pozycję powinno oscylować wokół 3:1.

wykres Nasdaq M15 21.01.2020
Nasdaq M15 21.01.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here