Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki zdają się być notowane mieszanie – z dużą dawką niepewności spowodowaną reakcją na dane (EBC) oraz danymi z USA. Również optymizm handlowy został ponownie podgrzany po tym, jak ponownie zapoczątkowane zostały opóźnienia w taryfach chińskich o kolejne dwa tygodnie. Ma być to gest prezydenta USA w stronę Pekinu pokazując znak “dobrej woli”. Ministerstwo Handlu w Pekinie z zadowoleniem przyjęło to posunięcie i ujawniło, że chińskie firmy rozważają wznowienie zakupów amerykańskich produktów rolnych.

Tymczasem z danych opublikowanych na strefę euro – produkcja przemysłowa była o 0,4% niższa w lipcu w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 2% niższa w skali roku, podał Eurostat. Liczba ta oznacza spowolnienie spadku po tym, jak produkcja przemysłowa spadła w czerwcu o 1,4%.

A z frontu danych oczekiwane na dziś są dane przede wszystkim – dane z USA o 14:30 po opublikowanych już danych z Europejskiego Banku Centralnego.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszej sesji wykonał pierwszą część scenariusza. Mowa była w nim między innymi o tym, że rynek z rana powinien przetestować poziom wytworzonej luki – wyhamować dalsze spadki oraz wygenerować dalszy ruch wzrostowy, którego celem będzie zasięg nawet do strefy 12.470 punktów. W tym momencie niemiecki indeks zatrzymał się w konsternacji – oczekując danych. Możliwość dalszych wzrostów jest teraz mocno zależna od tego, co powie Europejski Bank Centralny po godzinie 13:45.

wykres DAX M15 12.09.2019 2
DAX M15 12.09.2019 2

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny Nasdaq dziś może wykonać jeszcze raz korektę do poziomu sekwencji – ostatnich szczytów testując i zarazem potwierdzając bądź negując dalszy scenariusz wzrostowy. Jeśli wszystko pójdzie z założeniem, wówczas indeks powinien pokonać opór atakując strefę 8000 punktów. Wszystko w tym momencie zależy od reakcji na dane z godziny 13:45 oraz 14:30.

wykres nASDAQ h1 12.09.2019
nASDAQ h1 12.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here