Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Rynki w Stanach Zjednoczonych otwierają się wyżej przed sesją właściwą – głownie za sprawą wewnętrznej stymulacji azjatyckich rynków akcji po środowym nadzwyczajnym spotkaniu biur maklerskich oraz giełd, w towarzystwie regulatorów tego rynku. Na spotkaniu została podjęta decyzja o przeznaczeniu 440 milionów dolarów na stabilizację rynku akcji.

Również w dniu dzisiejszym inwestorzy skupiają się na publikowanych danych dotyczących miejsc pracy, które zostały opublikowane przed otwarciem dzwonka. W międzyczasie zachęty inwestycyjne były również stymulowane nadzieją, że Stany Zjednoczone i Chiny mogą na dniach dojść do długo wyczekiwanego porozumienia.

Sezon publikacji spółek nadal trwa a kolejnymi gigantami publikującymi swoje zestawienia byli ExxonMobil, Alibaba i Chevronem. Również ciekawą informacją dnia jest fakt, że Tesla postanawia kontynuować produkcję swojego Modelu 3 w Shanghaiu, aby ominąć cła na towary importowane.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejsza sesja to typowe “gotowanie żaby”, czyli budowanie napięcia pod oporem, by sprawiać wrażenie na obsuwkę wykresu. Nic bardziej mylnego – sentyment eurwax na niemiecki rynek wskazywał negatywne nastawienie uczestników, podczas gdy ten swobodnie pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższy moment, gdzie pozycje typu short będą zasadne jest zaznaczony poziom ostatnich dołków. Warto również pamiętać o rolowaniu kontraktów w dniu dzisiejszym co może słodować duże ruchy – a rolowanie rozpoczyna się już po godzinie 13:30. Dopiero przekroczenie niebieskiej linii może dać ruch pod dzisiejsze open oraz poziom R1, pozytywny re-test zaś – dalszą wspinaczę wybijającą podejście z godziny 13:00.

DAX M5 02.11.2018 (2)
DAX M5 02.11.2018 (2)

Nasdaq

Na amerykańskim indeksie Nasdaq generuje się nieśmiało sygnał sprzedażowy – choć jeszcze nie potwierdzony, jednak warto zwrócić uwagę na potencjalny setup spadkowy na dzisiejszą sesję. Tak długo, jak długo wytrzymuje dziś refa R1 – tak długo potencjał spadkowy jest w grze. Poziomami docelowymi dla pozycji typu short jest S1 oraz dzienne S2.

wykres nasdaq m15 02.11.2018
nasdaq m15 02.11.2018

GBPUSD

Dzisiejszy rynek funta do dolara również stosunkowo płasko z naciskiem na możliwość re-testu dolnego ograniczenia jakim jest poziom S1 lub jego bliskie okolice. Jeśli wykres ma się utrzymać pro-wzrostowo, wówczas poziom dziennego wsparcia wynikającego z pivotów musi przytrzymać wykres. Jeśli test nastąpi pozytywnie, wówczas targetem będzie test szczytu – jeśli nie, zejście do poziomów dziennych S2. Warto zwrócić uwagę na dane, które niebawem zostaną opublikowane.

wykres GBPUSD M5 02.11.2018
GBPUSD M5 02.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here