Naga MarketsPre-Market: Znacząca różnica rynków UE oraz USA. Kto wykonuje fałszywy ruch?Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.

  • Ropa naftowa spada a za nimi główne indeksy giełdowe
  • Obecnie DAX spada, chociaż niewiele zabrakło mu do celu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wiadomości przed wejściem USA

Zgromadzenie Narodowe Korei Południowej przyjęło we wtorek ustawę, która zobowiązuje Google i Apple do akceptowania innych systemów płatności w swoich sklepach z aplikacjami. Ustawa, która zmienia Telecommunications Business Act, ma zostać wkrótce podpisana przez prezydenta Moon Jae-in i zakaże operatorom rynku aplikacji wymagania korzystania z ich systemów zakupów w aplikacji. Korea Południowa stanie się tym samym pierwszym krajem, który przyjmie takie prawo.Tymczasem ceny kontraktów terminowych na ropę naftową spadły po tym, jak ostatnie dane gospodarcze pokazały, że produkcja przemysłowa w Chinach i Japonii oraz zaufanie konsumentów spadły, co pozornie wpłynęło na nastroje rynkowe. Uczestnicy rynku ropy będą śledzić 20. spotkanie ministrów OPEC i krajów spoza OPEC, które odbędzie się jutro w formie wideokonferencji od godz. 17.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Dane na dziś: 

Dane 31.08.2021
Dane 31.08.2021

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Indeksowi niewiele zabrakło do celu – R2, dosłownie kilku punktów, po czym rynek wygenerował szybkie cofnięcie. Z tego interwału oznacza to wyładowanie sentymentu a teraz celem będzie zakres 15.790/780 pkt zgodnie z poniższym przedstawieniem schematu na wykresie.

wykres DAX H1 31.08.2021
DAX H1 31.08.2021

Nasdaq

Z kolei NQ jeśli nie przejdzie znów powyżej R1 ma szansę na wygenerowanie ruchu pod zakres średniej jak na poniższym wykresie. Warto szukać dalszego sygnału na dołączenie do ewentualnego spadku.

invest
wykres Kurs NQ H1 31.08.2021
Kurs NQ H1 31.08.2021

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGrodno z wyceną przy 20,60 zł. Zbliża się ważna próba wybicia
Następny artykułAkcje Cognor wycenione na 5,05 zł. Kurs w korekcie
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here