Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne rynki finansowe podczas przedostatniej sesji handlowej obecnego tygodnia rosną – niemiecki indeks DAX wybił szczyty poprzedniego dnia po ówczesnych testach wsparć. Rynki reagują optymistycznie mimo niepewnego co do tematów spotkania głów państw w Jackson Hole. Rosną obawy wśród inwestorów głównie przed recesją po tym, jak główna krzywa rentowności obligacji skarbowych pomiędzy dwuletnią notą a dziesięcioletnim Skarbem Państwa pozostała bliska inwersji.

Tymczasem jak szacował szef Banku Rezerwy Federalnej podczas dzisiejszego wywiadu – wzrost gospodarczy na poziomie 2% jest “nadal możliwy” w tym roku, podczas gdy wzrost płac zbliża się do celów banku centralnego Stanów Zjednoczonych. W wywiadzie udzielonym u CNBC, Esther George potwierdziła że gospodarka jest “w bardzo dobrym miejscu”, trzymając się mantry ustalającej wysokość ratingu, zanim zdecydowali się na “dostosowanie w połowie cyklu” w celu zarządzania rosnącym ryzykiem.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję oczekuje się jeszcze godziny 14:30 – Zadeklarowani wstępni bezrobotni z rynku USA oraz Sprzedaż hurtowa z Kanady. Następnie dopiero 15:45  Zbiorczy wskaźnik PMI dla USA.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas dzisiejszej sesji wykonał jeden ze scenariuszy przedstawionych podczas analizy PSV z godziny 7:40. “Punkt kierunkowy znajduje się na strefie 11.730 punktów (…) dlatego pozycje długie będą wskazane jedynie kiedy: dzienny PK zostanie jednak wybroniony po godzinie 09:00, lub w momencie ponownego powrotu powyżej dziennego PK po ówczesnym teście #1 wsparcia intraday. Celem dla pozycji long będzie opór 11.820 pkt“. Poziom 11.834 został osiągnięty co przekłada się na realizację #2 dziennego oporu intraday. A dalej oczekuje się zejścia pod poziom 11.785 oraz dalszego wejścia w strefę 11.860.

wykres DAX M30 22.08.2019
DAX M30 22.08.2019

Nasdaq

Amerykański indeks wykonał plan an wczorajszą sesję – który jeszcze pozostał na poniższym wykresie, czyli po zejściu an lokalne wsparcie cenowe wzbił wykres pod strefę 77685 punktów. W tym momencie dochodzi już do drugiego testu tej strefy oporu – ale wybicie jest bardzo prawdopodobne. Oczekuje się dotarcia dziś do strefy 7805 punktów, jednak zaraz na wejściu rynku amerykańskiego okaże się, czy rynek wcześniej będzie w stanie wykonać korektę obecnego ruchu. Wówczas będzie jak dołączyć do zapowiadanego ruchu wzrostowego.

wykres Nasdaq M30 22.08.2019
Nasdaq M30 22.08.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here