Naga Markets


Byk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś kontrakty na główne indeksy giełdowe przed otarciem właściwego rynku USA mieszanie, a głównym beneficjentem słabych wyników indeksów są obligacje rządowe oraz surowce. W dniu dzisiejszym notowania gazu ziemnego +4.21%, ropy Brent +1.67% a WTI +1.01%. Poniedziałkowy obrót sytuacji odbył się za sprawą pogarszających się nastrojów inwestorów w stosunku do rynku akcyjnego, mimo że sesja w regionie Azji i Pacyfiku była bardziej korzystna dla aktywów obarczonych ryzykiem ze względu na wzrost cen ropy naftowej i rekordową sprzedaż w Singles Day Alibaba.

Również niepewność na rynku akcyjnym spowodowana jest faktem, że w ostatnim przemówieniu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i prezydent Francji Emmanuel Macron wskazali, że napięcia transatlantyckie nadal rosną. Natomiast Jean-Claude Juncker podkreślił w dniu dzisiejszym, że UE jest zdeterminowana, aby utrzymać rozejm dotyczący sporów handlowych, ale nalegał na wprowadzenie tzw. podatku cyfrowego, który z pewnością zaszkodziłby zyskom amerykańskim technologiom ciężkiej wagi.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej analizy niemieckiego indeksu DAX wskazywane było, że spodziewane są zdecydowanie bardziej spadki – z celami 11.440 oraz 11.410. Historia dnia dzisiejszego wskazuje jedynie na trafność analizy

DAX-M5-12.11.2018
DAX-M5-12.11.2018

Aktualnie wykres niemieckiego indeksu wygląda jak na poniższym wykresie i oczekuje się na dalszą część sesji dalszej obniżki wykresu w stronę 11.350 – jeśli wykres pokona wytworzony podczas porannych godzin sesji dołek. Dzisiejsze low jest zatem wsparciem dla wykresu i tak długo jak długo nie zostanie pokonany może występować konsolidacja. Jeśli jednak wykres pokona zaznaczone na niebiesko 11.440, wówczas podejście z celem dziennego pivota będzie wydawać się racjonalne do rozegrania. Warto zwrócić uwagę, czy z dolnego ograniczenia jakim jest wspominane low nie wygeneruje się jeden z sygnałów.

wykresu DAX M5 12.11.2018
DAX M5 12.11.2018

Nasdaq

Od dzisiejszego wykresy Nasdaq nie oczekuje się wiele – póki co indeks tworzy typową sekwencję spadkową z niższymi dołkami oraz szczytami, jednak warto pamiętać, że właściwa sesja amerykańska otwiera się dopiero za 2h.

Na dzisiejszą sesje poziom newralgiczny to poziom rozrysowany na poniższym wykresie – jest to oczywista sekwencja dzisiejszych ruchów i pokonanie jej może wywołać ruch pod strefę R1 lub jego bliskich okolic nieco odbijając poziom. Jednak jeśli indeks che kontynuować spadki, wówczas poziom powinien służyć jako miejsce potencjalnego powrotu do spadków. W obydwu przypadkach jednak risc ratio powinno być na poziomie 2,5:1.

Wykres nasdaq m15 12.11.2018
nasdaq m15 12.11.2018

GBPUSD

GBPUSD podczas dzisiejszej sesji wygląda dosyć obiecująco. Poziom nakreślone na poniższym wykresie reprezentują to, czego oczekuje się od wykresu na resztę sesji. Utrzymanie powyżej poziomu sekwencji, czyli wyjścia powyżej poprzedniego szczytu widocznego z wykresu M5 może dać kolejny impuls wzrostowy w okolice pomiędzy poziomem S2 a S1. Strefa ta wynika z dzisiejszego otwarcia i możliwego testu poziomu.

Jeśli zaś wykres po raz kolejny zejście poniżej, oczekiwana będzie kontynuacja spadków z targetem 35 – 55 pipsów.

WYKRES GBPUSD M5 12.11.2018
GBPUSD M5 12.11.2018

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here