Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas czwartkowej sesji ponownie popadają w konsternację – ruch niewiele w górę oraz cofnięcia spowodowane wczorajszymi danymi. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych podczas wczorajszych obrad obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych do poziomu 1,75%-2%, podczas gdy Bank Japonii utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie (-0,1%).

Zaraz po decyzji Banku Anglii (BoE) w sprawie stóp procentowych, główne rynki europejskie odzyskały częściowe straty. Decydenci polityczni z banku centralnego Wielkiej Brytanii jednogłośnie zdecydowali o utrzymaniu referencyjnej stopy procentowej na poziomie 0,75%, a portfela obligacji na poziomie 435 mld funtów.

Dziś największą zmianą procentową cieszy się ponownie ropna naftowa Brent – która z poziomów -1,26% poszybowała do poziomu +3,13% praktycznie z minuty na minutę. Reszta walorów zdaje się być handlowania stabilnie – w tym DAX, Dow Jones oraz Eurostoxx czy złoto.

wykres Zmiana procentowa walorów 19.09.2019
Zmiana procentowa walorów 19.09.2019

Z danych na dzisiejszą sesję oczekiwane godziny to: 14:30, gdzie poznamy wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii (USA) oraz 16:00 – sprzedaż istniejących nieruchomości dotycząca amerykańskiego rynku.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

DAX podczas dzisiejszego handlu wykonuje część z założonego ruchu – jednak nadal nie wykazuje chęci mocniejszych zejść. W takim układzie trudno o dalszą możliwość spadków, kiedy wykres póki co wszystko broni – dlatego szacuje się na dalszą sesję konsolidację w przedziale 12.460 – 12.420 punktów. Strefy oporu oraz najbliższe wsparcia pozostają dla sesji niezmienne – a dalszy ruch w tym momencie mocno uzależniony jest od rynku USA, który przetrwać już powinien wczorajsze dane.

WYKRES DAX M15 19.09.2019 3
DAX M15 19.09.2019 3

Nasdaq

Amerykański indeks na wykresie H4 wygląda obiecująco, jeśli chodzi o możliwość.. dalszych wzrostów. Sekwencja cały czas jest broniona i mimo to, że linia trendu została ostatnio naruszona – wykres cały czas broni dolnych ograniczeń. W tym momencie atakowana powinna być strefa 7940 punktów, która rozstrzygnie, czy indeks będzie miał siłę na dalsze wzrosty i przekroczenie zakresu 8000 punktów podczas piątkowej sesji handlowej.

wykres NASDAQ H4 19.09.2019
NASDAQ H4 19.09.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here