Naga Markets


Byk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas piątkowej sesji notowania głównych indeksów w większości utrzymują się poniżej zera, kiedy mija właśnie kolejny tydzień zamkniętego rządu USA. We wczorajszym przemówieniu Donalda Trumpa, prezydent USA stwierdził, że nie będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, ponieważ dalsze negocjacje z demokratycznymi liderami nie odbyły się pomyślnie.

Na froncie rozmów handlowych na linii USA – Chiny  inwestorzy wciąż czekają na bardziej szczegółowe informacje na temat tego, co uzgodniły Waszyngton i Pekin. A dziś kolejny dzień wzrostów na ropie naftowej gdzie ropa WTI przekroczyła terytorium 52.5 dolarów za baryłkę. Zachęty inwestycyjne zostały głównie wzmocnione przez Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i innych głównych producentów ropy naftowej, które zostały wdrożone w celu walki z ciągłą nadwyżką podaży na rynku.

Oczekiwane na dziś dane to przede wszystkim bazowy wskaźnik CPI o 14:30 dla runku USA oraz kolejne dane dla rynku ropy o godzinie 19:00.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Piątkowa sesja na DAX to obniżanie kursu indeksu – zgodnie z planem wynikającym z porannej analizy. Jak zostało opisane: “(..) Wynika to z dwóch kwestii: pierwszą dlatego, że dziś piątek. To dzień, który może zainicjować częściową realizację kontraktów, czyli sprawić, że będą one upłynniane w trakcie sesji. Drugą jest kwestia nieco prostsza – obecnie tworzony ruch odbywa się przy minimalnym odchyleniu korekcyjnym, co oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia ruchu do dołu z dnia na dzień jest coraz większe. I nie jest tu mowa o sesji w stylu “kamień w studnię” a o zwyczajna sesje 100 – 150 punktów korekty z zakończeniem dnia na niższych poziomach.“.

Na dalszą część sesji oczekuje się jednego z dwóch scenariuszy – re-testu strefy stanowiącej w chwili obecnej sekwencję spadkową, czyli poziomu 10.880 oraz kontynuację spadku zgodnie z dzisiejszym sentymentem rynkowym – lub przełamanie poziomu z ponownym podejściem pod poziom 10.940, które na chwilę obecną stanowi maksymalne szacowane podejście dzisiejszego dnia, jakie możemy dziś zobaczyć.

WYKRES DAX M5 11.01.2019
DAX M5 11.01.2019

Nasdaq

Dzisiejszy wykres Nasdaq niewiele różni się od tego, co mogliśmy zaobserwować podczas ostatnich trzech sesji, dlatego też poziomy pozostają niezmiennie te same i dla dzisiejsze sesji. Najważniejszym wsparciem dnia, które powinno zostać jeszcze re-testowane, jest poziom 6550 punktów. Jego utrzymanie powinno wywołać kolejną fale podejścia w okolice bliskie dzisiejszemu R1 wynikającego z pivotów dziennych, zaś przełamanie, głębsze zejście w okolice S2 / S3. Warto zatem dalej obserwować poziom wsparcia.

WYKRES NASDAQ M5 11.01.2019
NASDAQ M5 11.01.2019

GBP/USD

Rynek funta do dolara po raz kolejny re-testuje istotne wsparcie cenowe, które utrzymuje wykres aktualnie czwartą sesję przed większymi spadkami. Po ówczesnym re-teście widoczne jest pojawienie się momentum wzrostowego, które z dużą dozą prawdopodobieństwa powinno zostać utrzymane – dlatego podczas dalszego rozwoju sesji oczekuje się testu sekwencji oraz utrzymania wykresu powyżej niej. Dalsze zwyżki nadal mają większa racjonalność, niż szukanie pozycji typu S bez wcześniejszego potwierdzenia.

WYKRES GBPUSD M15 11.01.2019
GBPUSD M15 11.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWyniki klientów Admiral Markets za IV kw. 2018 r.
Następny artykułOglądaj z nami debatę ekspertów w InvestJam.tv
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here