Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Rynki w Stanach Zjednoczonych wykazują podczas dzisiejszej sesji niewielkie zyski w sesji pre-marketowej. Tymczasem inwestorzy akceptują pozytywne zmiany w negocjacjach handlowych pomiędzy USA i Chinami. Wcześniej, Sekretarz Skarbu USA Steven Mnuchin powiedział, że rozmowy pomiędzy tymi dwoma krajami “wchodzą w ostatnie rundy”, ale zauważył przy tym, że więcej pracy pozostaje przed Stanami, ponieważ negocjacje zbliżają się do punktu, w którym albo podpisuje się umowę, albo kończy się to bez niej.

Na froncie zysków, Spotify, Alphabet i Western Digital Corporation mają ujawnić swoje dane za I kw. 2019 roku w późniejszych godzinach handlu, podczas gdy dane dotyczące wydatków na konsumpcję osobistą w USA w marcu również mają zostać opublikowane.

A z frontu danych oczekuje się jedynie godziny 14:30, gdzie na rynek wpłyną dane klasycznie – ze Stanów Zjednoczonych.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszej sesji handlowej scenariusz z porannej analizy PSV sprawdził się idealnie – choć nie pierwszy a drugim poziom zareagował pro-spadkowo na indeksie. To, że spadki powinny się odbyć było oczywiste z powodu wzrastającego indeksu na bardzo słabych spółkach podczas gdy te najważniejsze nie wykonywały większej zmienności. Bardzo często tego typu ruchu – podczas gdy duże spółki stoją – są zaraz korygowane a całość ruchu przypomina type pump&dumb, czyli “napompuj wykres i spuść”. Tym razem było podobnie i osiągnięte poziomy z porannej analizy – 12.380/90 wygenerowały ruch spadkowy zgodnie z oczekiwaniem.

wykres DAX m5 wykonanie
DAX m5 wykonanie

A na dalszą część sesji handlowej oczekuje się od indeksu odreagowania i testu strefy 12.340, gdzie indeks miałby szansę wyklarować obecny sentyment i wskazać, czy dalsze podejścia będą możliwe. Jeśli wykres zachowa się w podobny sposób jak przedstawione zostało to na poniższym wykresie – wówczas całkowitym celem odreagowania wykresu może być nawet poziom 12.350.

wykres DAX M5 29.04.2019
DAX M5 29.04.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny Nasdaq dziś wykonuje korektę zgodnie tym co robią i europejskie indeksy giełdowe. Jednak w odróżnieniu od nich – indeks nie był wcale na dołku a spadek nie był kontrą porannego podejścia. Dlatego też oczekuje się od dalszej sesji handlowej spadków przynajmniej do poziomów oznaczonych na poniższym wykresie – 7814.

WYKRES NASDAQ M15 29.04.2019
NASDAQ M15 29.04.2019

GBP/USD

Kurs funta szterlinga wobec amerykańskiego dolara podczas poniedziałkowej sesji handlowej zdaje się, że stosuje kontrę ostatnich spadków – jednak nadal brakuje inwestorom przekonania co do dalszego umocnienia się funta szterlinga. wobec tego, warto rozrysować sobie niewielki przedział, w którym podczas ostatnich sesji para wykazywała ważniejsze reakcję oraz własnie wobec tych poziomów handlować. Scenariusz na dalszą część sesji widnieje na poniższym wykresie – gdzie oczekiwać się będzie dojdzie wykresu w okolice ceny 1,29620.

WYKRES GBPUSD H1 29.04.2019
GBPUSD H1 29.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here