Naga MarketsRynki europejskie rosną. Oczekiwanie na właściwy ruch po wejściu sesji USAPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

We wtorek główne indeksy giełdowe odnotowywały straty, podczas gdy zbliżająca się godzina amerykańskiego wczesnego rynku (pre-market) pobudza rynki do odrabiania części strat. Ważniejszymi tematami na dzisiejszej sesji to publikacje spółek oraz dane, które mają być opublikowane podczas późniejszych godzin handlowych.

Dziś United Technologies Corp. podała swoje wyniki, które wskazują, że jej sprzedaż netto w ostatnim kwartale 2019 roku wzrosła o 8% w skali roku, osiągając poziom 19,55 mld dolarów. Tymczasem zysk na akcję (EPS) według GAAP wzrósł o 59% w ciągu roku do 1,32 USD, a skorygowany EPS obniżył się o 1% do 1,94 USD. Zysk operacyjny wyniósł 1,85 mld dolarów w ciągu trzech miesięcy do grudnia ubiegłego roku, spadając o 3% rocznie.

Z kolei spółka 3M odnotowała w ostatnim kwartale roku obrotowego 2019 przychody w wysokości 8,1 mld USD. Zysk na akcję wyniósł w czwartym kwartale 1,68 USD, co oznacza spadek o 27,5% w stosunku do tego samego kwartału rok wcześniej. Zysk na akcję obliczony według GAAP w czwartym kwartale obejmuje 0,49 USD na akcję z tytułu opłat, które nie były przewidziane w poprzedniej prognozie, podkreśliła spółka.

Dziś o 14:30 opublikowane zostaną dane z USA – bazowe zamówienia środków trwałych. O 16:00 zaś poznamy wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki rynek generuje sygnał wzrostowy po utworzeniu analogicznego schematu do wczorajszej sesji handlowej, podczas którego momentu rynek wygenerował znaczne odbicie dnia. W tym momencie pierwsze reakcje popytowe pojawiają się na rynku a celem dla niemieckiego indeksu jest strefa 13.250 punktów jako pierwszy cel odrabiania strat. Ostatnim punktem dzisiejszej sesji powinien być poziom dziennego pivota – ulokowanego a strefie 13.260 punktów.

wykres DAX M1 28.01.2020
DAX M1 28.01.2020

Nasdaq

Amerykański rynek technologiczny Nasdaq dziś na pivotach lepiej będzie przedstawiany niż punktach kierunkowych o które podczas wczorajszego artykułu pytałem. Dziś spora szansa będzie do zaatakowania i przełamania dziennego R2 – na strefie 9049 pkt. Zdaje się, że całościowe podejście może osiągnąć poziom 9100 punktów jeśli tylko dzienny pivot intraday zostanie utrzymany.

wykres Nasdaq M5 28.01.2020
Nasdaq M5 28.01.2020

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here