Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Piątkowa sesja handlowa na głównych rynkach przynosi falę ożywienia, zgodnie z porannymi oczekiwaniami. W tym momencie inwestorzy amerykańscy przygotowują się do rozpoczęcia sezonu zysków korporacyjnych. Dow Jones Industrial Average wzrósł dziś o ponad 150 punktów w momencie rozpoczęcia handlu premarketowego.

Tymczasem na froncie handlowym, gdy negocjacje między Pekinem a Waszyngtonem dobiegają końca, europejscy liderzy przygotowują się do nowego etapu rozmów handlowych między USA a UE. Wczoraj państwa członkowskie osiągnęły “porozumienie co do zasady“, aby rozpocząć formalne rozmowy handlowe między blokiem UE a USA.

Jednocześnie amerykański gigant bankowy JPMorgan Chase&Co. poinformował, że zysk na akcję za pierwsze trzy miesiące roku obrotowego 2019 wyniósł 2,65 USD, co oznacza wzrost o nieco ponad 12% w porównaniu do tego samego okresu rok temu. Dodatkowo, przychody netto spółki za pierwszy kwartał bieżącego roku wyniosły 29,9 mld USD, co oznacza poprawę o 5% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

A na dalszą część sesji oczekuje się godziny 14:30 oraz 16:00, gdzie pojawi się wysyp danych z USA – m.in: Wskaźnik cen eksportowych oraz Indeks nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszego handlu scenariusz na dzień został wykonany w 100 procentach w ciągu ledwie kilku pierwszych godzin handlu. Podczas porannej odprawy mowa była m.in o: “(…) zejście poranne powinno mieć miejsce w okolice poziomu 11.915/905 i poziom ten powinien zostać utrzymany. Co więcej – nie tylko utrzymany, ale istnieje spora szansa na wystosowanie właśnie z tych okolic mocnego ruchu wzrostowego z celem na strefie 12.010/12.040 podczas piątkowej sesji handlowej. Jeśli byłbym znaczącym graczem, wówczas właśnie taki scenariusz bym wykonał – odchodząc od teorii, która zakłada, że piątkowe sesje są realizacją zleceń przed weekendem. Tylko to na dziś oczekuję od wykresu“.

Tymczasem na dalszą część sesji – nie ma wyraźnego planu. To, co miało zostać wykonane – zostało wykonane, a dalsza część może rozwinąć się jakkolwiek. Jednak, jeśli wskazywać tu jakikolwiek zdroworozsądkowy kierunek, oczekiwałbym zejścia wykresu w okolice poziom 12.000 punktów na test strony popytowej, po czym wygenerował kolejny ruch wzrostowy z celem 12.080 punktów.

wykres dax m5 12.04.2019
dax m5 12.04.2019

Nasdaq

Amerykański indeks Nasdaq podczas piątkowej fali wykupowania europejskich indeksów również podąża na północ. Indeks wybił poziom oporu intraday R1 jednak zatrzymał się dotychczas idealnie na poziomie wczorajszego high, które będzie dla wykresu podczas dzisiejszej sesji ważną strefą oporu. Od rynku na dalszą część sesji oczekuje się spadku w okolice wsparcia intraday – a więc i poziomu 7630 punktów, następnie niedługą konsolidację na strefie. Jeśli poziom ten zostanie faktycznie utrzymany wówczas idealnym scenariuszem byłaby dalsza wędrówka indeksu na północ z celem 7670 punktów.

wykres NASDA1 M5 12.04.2019
NASDA1 M5 12.04.2019

GBP/USD

Tym razem para powinna zostać przeanalizowana z nieco niższego interwału czasowego niż standardowe H1, które na sesję intraday relatywnie dobrze się sprawa – głównie z powodu zawężonych ruchów na parze w ostatnim czasie. Dlatego, z wykresu M30, który zamieszczony jest również na poniższym wykresie – widać, że para w pierwszej kolejności powinna wykonać ruch ku górze, następnie oczekiwać się będzie wykonania korekty w okolice lokalnego wsparcia – oraz wygenerowania finalnie ruchu wzrostowego wyłamującą obecną zawężoną konsolidacje.

Tendencja mimo oznak konsolidacji w dłuższym terminie dla pary powinna być wzrostowa z dwóch powodów: kurs dolara amerykańskiego powinien się osłabiać a sam kurs funta szterlinga może w niedługim czasie sporo zyskiwać. W tym momencie nastawienie pro-wzrostowe nadal pozostaje niezmienne i oczekuje się w niedługim czasie przełamania obecnej zawężonej struktury funta szterlinga wobec dolara.

wykres GBPUSD M30 12.04.2019
GBPUSD M30 12.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here