Pre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.
Główne indeksy przed wejściem sesji USA
Główne indeksy giełdowe podczas sesji handlowej w środę odnotowują zyski. Inwestorzy podczas wtorkowej sesji skupili się na akcjach i najczęściej oglądanych obligacjach rządowych, które odnotowały straty, podnosząc stopy kapitalizacji. Amerykańskie wskaźniki kosztów finansowania zewnętrznego osiągnęły najsilniejszy poziom od 19 marca, kiedy to sezon zysków przedsiębiorstw się rozgrzewał.
Tymczasem Peter Altmaier, minister gospodarki i energetyki Niemiec powiedział podczas dzielniejszej sesji, że największa gospodarka strefy euro wzrośnie w tym roku tylko o 0,5%, po tym jak jego zespół już w styczniu obniżył prognozę o 0,8 punktu procentowego do 1%. W raporcie dodano, że produkt krajowy brutto Niemiec wzrośnie o 1,5% w 2020 roku.
A z obecnych danych dotyczących strefy euro dowiadujemy się, że roczna stopa inflacji wyniosła 1,4% w marcu, co oznacza spadek z poziomu 1,5% zanotowanego miesiąc wcześniej, wynika z raportu opublikowanego przez Eurostat. Tymczasem stopa inflacji w całej Unii Europejskiej (UE28) wyniosła 1,6% i nie zmieniła się w stosunku do lutego.
A z frontu danych oczekiwana będzie godzina godzina 14:30, gdzie inwestorzy poznają aktualne dane dotyczące eksportu, importu oraz bilansu handlowego Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo, godzina 14:30 będzie obfita w dane z Kanady – m.in podając bazowy wskaźnik CPI.
Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD
Dzisiejsze sesja handlowa na niemieckim indeksie to kontynuacja wczorajszej konsolidacji po ówcześnie wygenerowanym wzroście. Zakres konsolidacji to poziomy 12.100 – 12.145 punktów. Dopiero po godzinie 12 ruch wyłamał górny poziom – potwierdzając żółty scenariusz rozrysowany z porannej analizy. Nadal oczekuje się wypełnienia tej struktury.

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ przełamał wczorajszy box – o którym mowa była, że jeśli finalnie dojdzie do jego przełamania ruch powinien być wygenerowany w okolice poziomu 7700. Tak właśnie się stało a indeks w godzinach przed oficjalnym wejściem rynku amerykańskiego oscyluje wokół ceny 7706 punktów. A na dalszą część sesji oczekuje się od amerykańskiego indeksu dalszych wzrostów z osiągnięciem poziomu 7718 oraz wykonaniem z tego poziomu korekty w okolice 7690.

Para GBP/USD podczas sesji handlowej w środę oscyluje wokół poziomu cenowego 1.30560 – oraz bliskich okolic lokalnego wsparcia cenowego z interwału H4 – dlatego na dalszą część sesji oczekuje się stosownej reakcji pary z wyjście około 40 – 60 pipsów w górę, atakując poziom 1,310175. Jeśli para dotrze do wskazywanego poziomu wówczas oczekiwać się będzie od pary wykonania korekty.

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.
bardzo pięknie, co do punku przewidziałem, jak nie w punkt to nie zrealizowało się.
a to chyba ta sama osoba pisze.