Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas wtorkowej sesji handlowej notowane są nieznaczne na zielono, ponieważ apetyt na ryzyko inwestorów został mocno stłumiony faktem wypowiedzi Światowej Organizacji Handlu, która stwierdziła, że projekcje na najbliższe miesiące wzrostu gospodarczego są słabsze niż początkowo zakładano. Powodem takiego tonu wypowiedzi jest głównie trwająca wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

W międzyczasie niemiecki koncern BMW oraz amerykański gigant Microsoft podały, że firmy pod wspólnym sztandarem uruchamiają inicjatywę mającą na celu umożliwienie szybszej i bardziej efektywnej kosztowo innowacji w sektorze produkcyjnym. Otwarta Platforma Produkcyjna (OMP) obu firm ma na celu przezwyciężenie wyzwań występujących w produkcji poprzez wspieranie rozwoju “inteligentnych” rozwiązań fabrycznych, które będą wykorzystywane przez firmy z sektora motoryzacyjnego i innych sektorów.

Tymczasem głosy z Wielkiej Brytanii mówią, że brytyjska premier, Theresa May jest nadal przeciwna drugiemu referendum w sprawie wycofania Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W gabinecie Theresy May nadal trwają rozmowy na temat najlepszego sposobu dalszego poprowadzenia Brexitu, po tym,  jak wczoraj Parlament odrzucił wszystkie cztery alternatywne wnioski o wycofanie się z Unii Europejskiej.

A z frontu danych na sesję US, spodziewana jest godzina 14:30, gdzie inwestorzy poznają dane dotyczące bazowych zamówień środków trwałych (m/m).

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy rynek długo wahał się z negacją krótkoterminowej sekwencji spadkowej, jednak finalnie doszło do jej wyłamania, co automatycznie oznacza odłożenie pozycji typu short na tor boczny. Choć spodziewane było odreagowanie rynku, podczas dzisiejszej sesji występuje absolutna stagnacja w kontekście obrotu, co sprzyja tylko budowaniu kontynuacji ustanowionego już ruchu. Na dalszą część sesji oczekuje się dalszego ruchu ku górze przynajmniej do poziomu 11.808 skąd pierwsze pozycje typu short dopiero mogą się pojawić. Warto zwrócić również uwagę na strukturę budującego się boxa – którego łatwo można będzie rozegrać w obu przypadkach wybić.

WYKRES DAX M5 02.04.2019
DAX M5 02.04.2019

Nasdaq

Amerykański odpowiednik europejskiego DAX’a – NASDAQ podczas dzisiejszej sesji przetestował dwa razy poziom dzisiejszego pivota intraday. Na dalszą część sesji oczekuje się wzrostów od indeksu do poziomu przynajmniej 7520, skąd dopiero w tych rejonach może pojawić się realizacja choć część kontraktów. Poziomem docelowym dla pozycji krótkich będzie wówczas poziom bliski dziennemu pivotowi.

wykres NASDAQ M5 02.04.2019
NASDAQ M5 02.04.2019

GBP/USD

Kurs funta w stosunku do dolara amerykańskiego – podczas wtorkowej sesji traci. W dalszym ciągu sentyment odczytywany jest jako negatywny, dlatego oczekuje się dalszych spadków z przełamaniem obecnego wsparcia cenowego. Poziomem docelowym dla spadków finalnie będzie poziom 1,28900 oraz 1,27800

wykres GBPUSD H1 02.04.2019
GBPUSD H1 02.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here