Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś na rynkach spokojnie – główne indeksy giełdowe oscylują wokół pozytywnego terytorium względem porannego otwarcia rynków. Inwestorzy w tym momencie przygotowują się na kolejny tydzień publikacji ważnych raportów finansowych spółek oraz spotkania Rezerwy Federalnej, która od tygodnia wysyła sygnały rynkowi na temat możliwości zmian stóp procentowych.

Tymczasem jeden z głównych polityków Wielkiej Brytanii – Alan Duncan odchodząc ze swojego stanowiska (minister stanu ds. Europy i Ameryk) podał do informacji, że sprawa Brexitu nadal stanowi bardzo ważny element negocjacyjny. Według niego czas spędzony nad dialogiem dotyczącym Brexitu znacznie – w negatywny sposób – wpłynął na gospodarkę kraju i zamiast skupić się na rozwoju kraju – elity rządzące skupiają się nad wisząca nad UK chmurą Brexitu.

A z frontu danych na dziś nie oczekuje się istotniejszych danych. Jedynie rynek kanadyjski udostępni dane dotyczące sprzedaży hurtowej o godzinie 14:30.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

W tym momencie niemiecki indeks DAX wykuje podejścia ku górze – choć jeszcze brakuje parunastu punktów do finalnego osiągnięcia poziomów, o których mowa była podczas porannej analizy PSV. Tam, mowa była o wkroczeniu w zakres punktów 12.300/310 a póki co indeks przekroczył zakres 12.290 punktów. Wobec aktualnej sytuacji oczekuje się dalszego rozwoju podejścia na rzecz pozycji długich, jednak z nieco niższych poziomów, tak, aby wykonalnym było dołączyć do pozycji typu long. Cel w tym wypadku pozostaje dla indeksu bez zmian.

wykres DAX M5 22.07.2019
DAX M5 22.07.2019

Nasdaq

Amerykański indeks technologiczny NASDAQ podczas dzisiejszej sesji zdaje się mieć relatywnie silny ruch wzrostowy, dlatego też oczekuje się od indeksu zejścia w ramach korekty ostatniego wzrostu. Następnie – podobnie jak w przypadku europejskiego indeksu oczekuje się wzrostu – w okolice 7930 punktów. Tam dziś znajduje się target docelowy dla pozycji typu long.

wykres Nasdaq m5 22.07.2019
Nasdaq m5 22.07.2019

EUR/USD

Obecnie oczekuje się od pary jeszcze jednego, niewielkiego zejścia oraz ponownego wspięcia się pod zakres 1,12320 USD tak, aby para ponownie znalazła się w bliskich okolicach poziomu oporowego. Najbliższy opór powinien rozstrzygnąć, czy para EUR/USD jest w stanie dalej kontynuować zejście, które w tym momencie zdaje się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Zejście to może i powinno osiągnąć poziomy bliskie ostatniego widocznego dołka z zamieszczonego poniżej wykresu cenowego pary, czyli strefy 1,11955 USD.

wykres Kurs euro EURUSD H1 22.07.2019
Kurs euro EURUSD H1 22.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here