Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Dziś główne rynki finansowe notowane są na zielono – a amerykańscy inwestorzy skupili się na dalszych publikacjach sprawozdań finansowych firm. Rano pojawiły się raporty zysków od Schlumbergera, Philipa Morrisa i Blackstone’a. Natomiast Nestle potwierdził, że w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedaż wzrosła o 4,3%, podczas gdy obroty Unilevera w tym samym okresie spadły o 1,6%. W danych, dane dotyczące sprzedaży detalicznej mają zostać opublikowane przed otwarciem dzwonka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem, Ministerstwo Handlu Chin powiedział, że “nowy postęp” został osiągnięty w negocjowaniu tekstu umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Wczoraj prezydent USA Donald Trump stwierdził, że rozmowy handlowe z Chinami “idą w dobrym kierunku” z układem “bardzo szybko”, bez ujawniania szczegółów.

A z frontu danych na dzisiejszą sesję handlową oczekuje się godziny 14:30, pojawi się wiele danych z USA, a wtym m.in wyczekiwany Wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii oraz dane z Kanady.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Niemiecki indeks DAX wybił maksymalne szacowane podejście na dzisiejszą sesję handlową co oznacza, że scenariusz pro-spadkowy na razie zostanie oddalony. W tym momencie poziomy, które służyły wcześniej indeksowy za poziomy maksymalnego podejścia są teraz układem wspierającym dalsze wzrosty i dopiero jego przerwanie ponownie zainicjuje planowane wcześniej spadki. Postrzeganie dalszej części sesji handlowej jest zgodne z poniżej przedstawionym wykresem.

WYKRES DAX M5 18.04.2019
DAX M5 18.04.2019

Nasdaq

Podobnie jest w przypadku amerykańskiego indeksu technologicznego – NASDAQ, który podczas dzisiejszej sesji handlowej może jeszcze podejść nawet w okolice dziennego poziomu oporowego R1 – 7730. Następnie, oczekiwane będzie od wykresu zejście w okolice poziomu wsparcia S1 – 7666.

wykres NASDAQ M15 18.04.2019
NASDAQ M15 18.04.2019

GBP/USD

Zgodnie z planowanym rano podejściem – z poranka z rynkami – para GBP/USD kontynuuje spadki. W tym momencie para znajduje się w bardzo bliskich okolicach lokalnego wsparcia, które może zostać obronione na parę pipsów tak, aby wykonać choć niewielką korektę ostatniego impulsu spadkowego. Ta korekta powinna zostać wykorzystana przez inwestorów do wyszukiwania dalszych pozycji krótkich z celem 1.29660, zgodnie z prezentowanym poniżej wykresem cenowym.

wykres GBPUSD H1 18.04.2019
GBPUSD H1 18.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here