Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Akcje notowane na Wall Street podczas dzisiejszej sesji zyskują podczas handlu ‘przerynkowego’. Inwestorzy oraz główni obserwatorzy rynkowi trawili wczorajszy raport, który sugerował, że Waszyngton i Pekin mogą być blisko umowy handlowej i że jest to już w 90% uzgodnione. Pozytywny sentyment objął również rynki europejskie, gdzie niemiecki indeks DAX zbliża się do poziomu 12 tysięcy punktów.

Dow Jones wzrósł dziś o ponad 80 punktów przed otwarciem dzwonka w atmosferze podobnego optymizmu handlowego wśród obserwatorów rynku, co na rynkach europejskich. Tymczasem handlowcy skupili się również na zbliżających się danych ISM, które mają być udostępnione po otwarciu dzwonka.

Tymczasem zarząd Commerzbanku podejmie decyzję o kolejnych krokach w potencjalnej fuzji z Deutsche Bankiem już 9 kwietnia – podają niemieckie media. Według informacji – zarząd Commerzbanku skoncentruje się w szczególności na tym, czy kontynuować rozmowy z Deutsche Bankiem, czy też całkowicie odejść od ewentualności połączenia. Commerzbank stwierdził do tej pory jedynie, że decyzja w sprawie połączenia obu banków zostanie podjęta do końca miesiąca i że kwestia ta zostanie uwzględniona w większym stopniu podczas prezentacji danych za pierwszy kwartał 26 kwietnia.

A z frontu danych inwestorzy oczekują na godziny 14:15, 14:30, 15:45 oraz 16:30, gdzie wysyp danych z USA powinien mieć wpływ na rynki oraz spowodować większą zmienność.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Niemiecki indeks DAX podczas europejskiej sesji wykonuje dalsze ruchy do góry – niebawem inwestorzy powinni uświadczyć poziomu 12 tysięcy punktów, który nieubłaganie się zbliża. Mimo tendencji wzrostowej, inwestorzy zdają się cały czas szukać odbicia, co sprawia tylko, że indeks tym bardziej nakręcany będzie na dalsze wzrosty. Maksymalnym jednak zejściem podczas dzisiejszej – czy tez dalszej sesji – będzie poziom 11.900, skąd odbicie powinno mieć swój target na poziomie nowego dziennego high. Tego oczekuje się na dalsze godziny handlu od niemieckiego indeksu DAX.

wykres DAX M5 03.02.2019
DAX M5 03.02.2019

Nasdaq

Amerykańskie rynki podobnie do europejskich, choć oczekiwana jest niewielka korekta, to dalsze wzrosty na sesji powinny być widoczne. W tym momencie poziomem docelowym la korekty jest maksymalnie poziom 7.560 punktów natomiast wzrosty powinny rozwinąć się do poziomu przynajmniej 7600 punktów.

wykres nasda1 m5 03.04.2019
nasda1 m5 03.04.2019

GBP/USD

Na wieści o możliwym połączeniu sił oraz ruszeniu z miejsca, w którym stoi brytyjska premier już od dłuższego czasu – przypomnijmy, że dotychczas parlament trzykrotnie odrzucił rządową propozycję porozumienia ws. opuszczenia Wspólnoty – brytyjski funt reaguje silnymi wzrostami. Ostatnie impulsy pary GBP/USD to aż 180 pipsów, co stanowi istotną informację zwrotną tego, w jaki sposób nastawieni są inwestorzy co do obecnej sytuacji oraz propozycji brytyjskiej premier. W tym momencie również brytyjska waluta umacnia się i oczekuje się dalszych wzrostów – do poziomów przynajmniej 1,33100, zwłaszcza w momencie, kiedy dojdzie do oficjalnej rundy rozmów pomiędzy liderami partii.

WYKRES GBPUSD H1 03.04.2019
GBPUSD H1 03.04.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here