Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania kontraktów głównych indeksów giełdowych podczas piątkowej sesji handlowej rosną. Podczas dzisiejszej sesji wyraźnie widać, iż zaufanie inwestorów rośnie w związku z pozytywnymi sygnałami z rozwoju rozmów handlowych między USA a Chinami. Jak podają amerykańskie media – Stany Zjednoczone są bliskie historycznego porozumienia z Chinami.

Jednocześnie podczas wczorajszej sesji byliśmy świadkami odczyty istotniejszych danych z amerykańskiej gospodarki, które wskazują, iż ostatni wzrost gospodarczy był silniejszy niż przewidywano, co dodatkowo zwiększa optymizm inwestorów.

Tymczasem z opublikowanych dziś danych dowiadujemy się, że roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w lutym 1,5%, co oznacza wzrost o 0,1% w porównaniu do poziomu 1,4% w styczniu. Dane opublikowane zostały przez Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

A z danych oczekiwanych podczas dzisiejszej sesji – inwestorzy poznają przede wszystkim kondycję kanadyjskiej gospodarki już o 14:30, gdzie podane zostaną dane PKB za Q4. Również Stany Zjednoczone przedstawią bazowy indeks cen wydatków konsumpcyjnych o tej samej godzinie.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas porannej sesji handlowej na nienieckim indeksie DAX – widać presje popytową. DAX aktualnie zatrzymał się w granicach planowanego podczas porannej analizy poziomu, jednak nadal nie widać chęci testu dolnych ograniczeń czyli wypełnienie drugiej części zakładanego scenariusza. Na dalszą część sesji poziom dziennego R2 będzie kluczowy – dopiero jego przełamanie wygeneruje sygnał spadkowy z celem określonym w porannej analizie – 11.580/550. Tak długo jednak jak długo wykres będzie utrzymywał się powyżej tego poziomu – będzie mowa o dalszej presji popytowej z celem 11.680.

wykres DAX M5 01.03.2019
DAX M5 01.03.2019

Nasdaq

Dzisiejszy wykres NASDAQ podobnie jak europejskich indeksów giełdowych zmierza na północ i w obecnym układzie zdaje się, że najbliższym poziomem do którego może dotrzeć wykres przed finalną korektą jest poziom 7170. Następnie po dotarciu wykresu na planowaną strefę, oczekiwać się będzie głębszej korekty, nawet do poziomów dziennego pivota intraday na strefie 7109.

wykres NASDAQ M15 01.03.2019
NASDAQ M15 01.03.2019

GBP/USD

Kurs funta kontynuuje wczorajsze założenie opisywane skrupulatnie podczas pre-marketowego posta. Opisywane było m.in: “W tym momencie potencjalnym celem dla pozycji krótkich są poziomy – 1,32030 oraz 1,31325 oddalone od aktualnej ceny o 80 do nawet 150 pipsów. Taki spadek byłby naturalną – choć nieco głębszą korektą nie zmieniającą obecnego układu pod warunkiem, że faktycznie opisywane poziomy (jeden bądź drugi) wyhamuje dalsze spadki” i dalsza część realizacji powinna dziś nastąpić. Celem dla pozycji krótkich nadal jest poziom 1,31325.

wykres GBPUSD H1 01.03.2019
GBPUSD H1 01.03.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here