Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Wtorek na głównych indeksach giełdowych to przede wszystkim szybkie wzrosty, które zapowiadane były podczas dzisiejszego PSV – przeglądu rynku niemieckiego. Dziś główni inwestorzy oczekują postępów w rozmowach handlowych między Stanami Zjednoczonymi i Chinami – dlatego wszelkie informacje podawane przez media mogą być bardzo cenogenne.

Tymczasem prezydent USA, Donald Trump, podczas niedawnej wypowiedzi potwierdził, że jego spotkanie z prezydentem Rezerwy Federalnej, Jayem Powellem, było “bardzo dobre”. Zaapelował on jednak do przewodniczącego Fed o obniżenie stóp procentowych, ponieważ są one “zbyt wysokie w stosunku do stóp procentowych innych konkurencyjnych krajów”.

W międzyczasie niemiecki rynek rośnie dziś w całkiem nowe terytoria, ponieważ jak wskazują dane produkcji budowlanej w strefie euro wykazały we wrześniu wzrost o 0,7%. Dodatkowo, inne dane wskazują, że sektor motoryzacyjny również ma się dobrze, na co zareagowały spółki takie jak Continental, Volkswagen czy BMW skokiem na poziomie 2,07%, 1,83% i 1,23%. Raport powstał na zlecenie Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów, które wcześniej podało, że sprzedaż samochodów w UE wzrosła o 8,7%, co stanowi najszybszy wzrost w ostatniej dekadzie, kierowany przez 12,7% wzrost w Niemczech.

Dziś o gadzinie 15:00 poznamy przemówienie członka FOMC a o 19:00 przemówienie członka Rady Prezesów BoC.

Analiza DAX i Nasdaq

DAX

Niemiecki indeks wypełnia strukturę przedstawioną podczas porannego PSV wchodząc w poziomy docelowe oraz znacznie je przekraczając. W tym momencie indeks wykonuje korektę, co nie powinno dziwić obserwując drastyczny spadek obrotów zaraz po godzin ie 11:00. Średnia wolumenowowa na świecę M1 wynosi w tym momencie około 130 kontraktów, co oznacza bardzo słaby obrót kontraktami futures. W tym momencie oczekuje się od indeksu dalszego zejścia w celu testu, czy wybite wcześniej poziomy oporu – stanowiące górne ograniczenie toczącej się konsolidacji – nadal będą bronione przez popyt. Innymi słowy, czy wybicie tego zakresu nie jest jedynie fałszywym wybiciem i cofnięciem kursu ponownie pod zakres konsolidacji. Rozegrać taki test będzie można jak na poniższym wykresie zostało to przedstawione.

WYKRES DAX H1 19.11.2019 2
DAX H1 19.11.2019 2

Nasdaq

W tym momencie patrząc na wykres amerykańskiego odpowiednika europejskiego indeksu – widać, że średnia krocząca sma77 na wykresie M5 cały czas trzyma wykres. Pokrywa się ona w tym momencie ze wsparciem R1, jednak gdyby indeks DAX miał zacząć wykonywać opisywane zejście, wówczas wybicie średniej oraz poziomu R1 będzie idealnym sygnałem pro-spadkowym, którego celem będzie poziom dziennego pivota intraday – poziom 8319 punktów.

wykres Nasdaq M5 19.11.2019
Nasdaq M5 19.11.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here