Naga MarketsByk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Notowania kontraktów głównych indeksów giełdowych podczas piątkowej sesji handlowej rosną – czego głównym powodem są dobre wieści w frontu wojny handlowej na linii USA – Chiny, które mówią, że prezydent USA, Donald Trump potwierdza opóźnienie taryf handlowych na towary z Chin. Prezydent Trump w wypowiedzi stwierdził, że strony robią znaczny postęp w negocjacjach.

Również podczas dzisiejszego handlu – prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump skrytykował w swoim wpisie na Twitterze Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej wysiłki na rzecz wdrożenia limitów produkcji ropy naftowej w celu ustabilizowania rynku. Prezydent ostrzegł również, że sytuacja z ropą naftową jest “krucha” i że będzie to miało poważne konsekwencje na całym świecie.

A z frontu danych na dziś nie oczekuje się ważniejszych danych. Jedyną godziną ważną dla rynków będzie godzina 17 gdzie przemawia jeden z członków FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Dzisiejszy rynek sprawdza się z tym, co opisane zostało podczas porannej analizy indeksu. Niewiele ponad można powiedzieć prócz faktu, że dalsza jej część powinna zostać zrealizowana, co oznacza re-test dziennego pivota intraday.

wykres DAX M5 25.02.2019
DAX M5 25.02.2019

Dzisiejsze wejścia:

Na dzisiejszej sesji kluczowym okazało się zapowiadane na czacie Telegram prowadzonej grupy Trading Club Szczecin wejściem w spadki wynikającej z budującego się sentymentu spadkowego. Wejście w short obejmowało sytuację, w której krótkoterminowa sekwencja wzrostowa miała zostać zanegowana w momencie przełamania poziomu 11.500. Wejście zostało wykorzystane z powodzeniem.

Informacja DAX1
Informacja DAX1
Informacja DAX2
Informacja DAX2
Informacja DAX3
Informacja DAX3
Wejście 1
Wejście 1
Wejście 1 - 2
Wejście 1 – 2
Wejście 1 - 3
Wejście 1 – 3

Nasdaq

Technologiczny NASDAQ dziś porusza się w niewielkim stopniu ku górze, jednak na sesję USA oczekuje się raczej korekty niż mocniejszego podejścia. Najbardziej dogodnym scenariuszem dla sesji intraday byłby ten rozrysowany na poniższym wykresie jednak istnieje potencjał dotarcia wykresu jeszcze do dziennego R2 z poziomu 7153. Warto obserwować obecne poziomy – ponieważ jeśli jednak indeks przełamie obecne wsparcie, wówczas w życie wejdzie scenariusz spadkowy zgodnie z poniższym opisem.

wykres NASDAQ H1 25.02.2019
NASDAQ H1 25.02.2019

GBP/USD

Dziś w analizie pary GBP/USD nawiązując jeszcze do sytuacji w Wielkiej Brytanii – po przemówieniu prezesa BoE z godziny 11, kurs funta praktycznie się nie ruszył – para funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego porusza się dziś w bardzo wąskim zasięgu konsolidacyjnym, próbując atakować jego górne ograniczenie na poziomie 1.30800. Jeśli parze uda się przebić strefę, dopiero wówczas można będzie mówić o wybiciu konsolidacji a celem dla pary będzie poziom 1.31300. 

WYKRES GBPUSD H1 25.02.2019
GBPUSD H1 25.02.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-marketConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here