Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy giełdowe podczas poniedziałkowej sesji handlowej bez danych wykonują relatywnie silne ruchy. Początkowo ruch rynków europejskich sprawił, że poranne cele opisywane w analizie PSV zostały błyskawicznie osiągnięte, z drugiej strony dalsza presja popytowa jest nadal widoczna co może oznaczać wypełnienie kolejnej części targetów przedstawionych w porannej analizie.

Dziś szczególnie inwestorzy obserwują dane z Chin, które pokazały, że gospodarka tego kraju odnotowała najwolniejszy wzrost od 27 lat, ponieważ napięcia związane z wojną handlową szczególnie dotknęły średnie i większe przedsiębiorstwa.

Tymczasem amerykańscy inwestorzy oczekiwali danych finansowych spółki Citigroup Inc., która podała, że w drugim kwartale zysk spółki na akcję kształtował się w wysokości 1,95 USD, co oznacza wzrost o 20% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Tymczasem całkowite przychody w tym kwartale wzrosły o 2% w ciągu roku i wyniosły 18,76 mld USD, co odzwierciedla wyższe przychody w globalnej bankowości detalicznej.

Podczas jutrzejszej sesji pojawi się przy okazji webinar dotyczący metodologi SIMPLE SWING, o godzinie 18:00. Zapraszamy do zapisu.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

DAX wykonał podczas dzisiejszej sesji pierwszy z zasięgów, który miał być osiągnięty do końca sesji. Wykonany ruch mógł zaskoczyć prędkością biorąc pod uwagę prędkość jego wykonywania, jednak utrzymująca się presja obrony wsparcia nie powinna dziwić – zostało to opisane podczas dzisiejszej analizy PSV. A na dalszą część sesji oczekuje się wykonania korekty do poziomów 12.336 oraz dalszego ruchu w kierunku poziomu 12.400 – 12.446.

wykres DAX H1 15.07.2019 3
DAX H1 15.07.2019 3

Nasdaq

Amerykański rynek podczas porannej odprawy traderów, która zawsze ma miejsce o godzinie 08;00 pokazała, że rynek ma jeszcze szansę na dalsze podejścia a całościowy poziom do osiągnięcia to strefa 7990 punktów. W tym momencie indeks podszedł pod cenę 7980 punktów a więc niewiele pozostało wykresowi miejsca. Niemniej jednak oczekuje się całościowego wypełnienia struktury na dzisiejszą sesję, dlaczego podobnie jak podczas europejskiego indeksu – DAX – oczekuje się wykonanie korekty oraz dalszego ruchu wzrostowego do poziomu omawianego już – 7990 pkt.

wykres Nasdaq M5 15.07.2019
Nasdaq M5 15.07.2019

EUR/USD

Para EUR/USD na dziś ma swój cel w strefie 1,13000 – 1,13175, i nadal oczekuje się wypełnienia tego ruchu, pomimo chwilowych turbulencji pary z najbliższym poziomem oporowym. Jak widać jednak po parze spadek został relatywnie szybko wyciągnięty a więc szansa na dalsze wzrosty jest nadal duża – a cel opisany już powyżej.

wykres Kurs euro EURUSD 15.07.2019
Kurs euro EURUSD 15.07.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here