Naga MarketsWall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Główne indeksy światowe tracą podczas poniedziałkowego handlu – zaraz przed wejściem pierwszego z rynków amerykańskich – premarketu, gdzie Dow Jones spadł o około 270 punktów a niemiecki DAX ponad 160. Dzieje się tak ponieważ inwestorzy coraz bardziej martwią się napięciami w handlu między Waszyngtonem a Pekinem.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump wezwał Chiny do “natychmiastowego działania” w celu zapewnienia dobrej umowy handlowej, podczas gdy przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer twierdził, że przygotowywane są dodatkowe taryfy, które pokrywałyby pozostały import z Chin. Chińscy urzędnicy podkreślają przy tym, że nigdy nie poddadzą się naciskom zagranicznym.

W międzyczasie – jak donoszą francuskie media – dalsze dochodzenia wykazują, że Renault SA manipulował silnikami swoich pojazdów w celu obniżenia emisji tlenków azotu, przez co systemy czyszczące w miastach stały się nieskuteczne. Jest to kolejna firma motoryzacyjna, która nakryta została w ciągu ostatnich miesięcy na obniżaniu emisji podczas testów.

A z frontu danych na dalszą część sesji oczekuje się przede wszystkim godziny 15:10, gdzie przemawiać będą członkowie FOMC.

Analiza DAX, Nasdaq oraz EUR/USD

DAX

Dziś wybitna realizacja scenariusza z porannej analizy, która w tym momencie już powinna pojawiać się bliżej godziny 08:00 (a nie jak dotąd 09:30 – 09:50) sprawiła, że na koncie póki co zaksięgowane jest 125 punktów. Wejście w pierwszy ruch zgodnie z analizą i podejściem scenariusza żółtego – drugiego, wygenerowało blisko 100 punktów. Kolejne wejścia pomiędzy dobiły tylko dzienny wynik. Tymczasem na dalszą część sesji oczekuje się od niemieckiego indeksu realizacji dalszych założeń – tzn. odreagowania spadków oraz kontynuacji wybijania dołków z celem wkroczenia w istotną strefę D1.

wykres DAX H1 13.05.2019
DAX H1 13.05.2019

Nasdaq

Amerykański indeks ma szanse podczas dzisiejszej sesji handlowej jeszcze osiągnąć poziom 7540 punktów, tak, ab przetestować istotną strefę dla indeksu. Strefa ta wynika z bardzo prostego schematu – dzisiejszy szczyt a zarazem otwarcie pokrywające się z piątkową sesją, gdzie indeks próbował dwukrotnie bronić właśnie tej strefy. Dlatego też – na dzisiejszą, poniedziałkową sesję handlową będzie to bardzo istotny opór – który powinien zepchnąć wykres pod low dnia ostatniego handlu ubiegłego tygodnia.

wykres Nasdaq M15 13.05.2019
Nasdaq M15 13.05.2019

EUR/USD

Z perspektywy interwału H4, dobrym miejscem zaczepiania się pod pozycje długie jest zarówno obecna cena jaki strefa nieco niższa – którą para w tym momencie powinna traktować jako układ wspierający dalsze wzrosty. Na poniższym wykresie została oznacza strefa – która widocznie powinna wyhamować dalsze spadki oraz sprawić, aby z jej okolic wygenerowany został impuls wzrostowy z celem poziomu 1,12600 lub w przypadku posiadania wobec pary nieco większego optymizmu – poziomu 1,12800. Jeśli faktycznie taki scenariusz zostanie wykonany, wówczas dopiero mowa będzie o możliwości dołączenia do trendu pary, który w tym momencie spoglądając na nieco szerszy kontekst – jest nadal pro spadkowy. Warto jednak w pierwszym rzucie próbować rozegrać pozycje długie zgodnie z panującą tendencją krótkoterminową.

wykres Kurs euro EURUSD 10 Maja 2019
Kurs euro EURUSD 10 Maja 2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here