Naga Markets


Byk z wall streetPre-market – istotny okres szczególnej aktywności handlowej na rynkach USA, który ma miejsce przed wejściem rynku kasowego. Sesja “przed-rynkowa” odbywa się między godz. 14:00 a 15:30 (8:00 – 9:30 EST) każdego dnia handlowego. Wielu inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych obserwuje aktywność przed-rynkową, aby ocenić siłę i kierunek rynku w oczekiwaniu na regularną sesję handlową. W cyklu Pre-Market przyjrzymy się istotnym informacjom, które będą miały wpływ na sesję handlową.


Główne indeksy przed wejściem sesji USA

Podczas dotychczas trwającej sesji europejskiej główne rynki notowane są na czerwono w związku z obawami dotyczącymi jutrzejszego głosowania w Izbie Gmin Zjednoczonego Królestwa w sprawie umowy o wycofaniu Brexit. Istnieje w tym momencie coraz większa szansa, że parlament zablokuje czynności związane z Brexitem, niż pozwoli, aby Londyn opuścił Unię Europejską bez porozumienia.

Z informacji rynkowych, napływających na poniedziałkową sesję czytamy również, że bank centralny Chińskiej Republiki Ludowej planuje otworzyć rynek krajowy dla dużych korporacji finansowych Stanów Zjednoczonych takich jak Visa i Mastercard, aby przetwarzać płatności juanów. Bank jeszcze oficjalnie nie zatwierdził wniosków korporacji, jednak, bank wkrótce rozpocznie 90-dniowy okres, w którym trzeba będzie podjąć ostateczną decyzję. Jeśli wnioski zostaną formalnie zatwierdzone, Visa i Mastercard będą konkurować z chińską Unionpay, która obecnie dominuje na chińskim rynku.

Również Chiński premier Li Keqiang podczas dzisiejszej wypowiedzi medialnej stwierdził, że główne cele gospodarcze kraju zostały osiągnięte w 2018 roku, wskazując, że Pekin nie będzie wprowadzał żadnego awaryjnego bodźca gospodarczego. Premier wskazał również, że chińska gospodarka znajduje się obecnie w zadowalającym stanie i wyraził optymizm co do przyszłego wzrostu gospodarczego Chin.

Tymczasem z frontu danych nie odnotowuje się nic w kalendarzu ekonomicznym istotnego dla dalszej sesji handlowej.

Analiza DAX, Nasdaq oraz GBPUSD

DAX

Podczas dzisiejszego porannego przeglądu niemieckiego DAX’a zostało powiedziane, że “Dziś najważniejszym wsparciem dnia (widocznym na poniższym wykresie) jest poziom 10.790. Potencjał dogrania luki cenowej pomiędzy godziną 22:00 piątkowego zamknięcia a otwarciem dzisiejszego wykresu o 08:00 rano jest relatywnie duży – jednak, wykres aby tego dokonać musi utrzymać się powyżej opisanego wsparcia“. Faktycznie, póki co wyznaczone wsparcie jest bronione i tego też oczekuje się od dalszej części sesji. Potencjalne scenariusz są dwa – oznaczone na poniższym wykresie. Dalsza zwyżka wykresu jest bardzo prawdopodobna a jej celem powinien być poziom testu dzisiejszego high.

wykres DAX M5 14.01.2019
DAX M5 14.01.2019

Nasdaq

Dzisiejszy wykres amerykańskiego indeksu giełdowego spółek technologicznych znajduje się poniżej istotnego wsparcia, które można przeciągnąć przez kilka sesji. Jeśli wykres będzie w stanie ponownie znaleźć się powyżej tego poziomu, wówczas mowa będzie o kontynuacji wzrostów z testem przynajmniej poziomu dziennego pivota na poziomie 6600 punktów. Jeśli zaś wykresie będzie w stanie przełamać poziomu, wygenerowany zostanie sygnał sell z celem poziomu 6500 punktów. Warto obserwować reakcję na poziom indeksu zaraz po godzinie 14:30.

wykres NASDAQ M5 14.01.2019
NASDAQ M5 14.01.2019

GBP/USD

Dzisiejszy wykres funta do dolara amerykańskiego został już opisany podczas artykułu dotyczącego bezpośrednio pary GBP/USD. Mowa w nim m.in o tym, że z interwału H4 wyraźnie widoczna jest presja popytowa, która powinna przerodzić się w osiągnięcie średnioterminowego celu dla pozycji długich – lub swing-long – na poziomie wspominanym już powyżej – 1.30300. Aktualnie, brakuje 170 pipsów, jednak przy obecnej tendencji wzrostowej para ma szansę wykonać ten ruch do końca tygodnia. Istotnym poziomem oporowym w tym momencie zdaje się być poziom 1.28900 – a jego przekroczenie oraz re-test potwierdzający znaczenie poziomu powinien wygenerować kolejną falę wzrostów całkowicie odwracając tendencję na wzrostową.

wykres GBPUSD H4 14.01.2019
GBPUSD H4 14.01.2019

Więcej wpisów dotyczących wprowadzeń na sesję amerykańską znajdziesz pod tagiem pre-market.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here